Елиминирајте ги сите траги на вашиот поранешен партнер на Фејсбук со оваа апликација

Killswitch

Под слоганот «KillSwitch: направете вашите раскинувања да цицаат помалку«, Се раѓа апликација што ќе ги олесни работите на сите оние кои го поминуваат Денот на вineубените проколнувајќи ги своите поранешни партнери. KillSwitch е пронајдок што ќе биде објавен во следните неколку часа на App Store и Google Play и кој се користи за избришете ги сите траги од бившата на Фејсбук. За да го направите ова, се разбира, сè уште треба да бидете пријатели на социјалната мрежа.

„KillSwitch“ ќе ви покаже список со сите имиња на вашите пријатели на Фејсбук: сè што треба да направите е да изберете име на вашиот поранешен партнер, така што апликацијата се грижи за автоматско елиминирање на целата интеракција што сте ја имале со таа личност во социјалната мрежа. Ако, пак, претпочитате да ги скриете сите ваши интеракции во „тајна папка“ на апликацијата, можете исто така да го направите тоа, за да ги вратите „оние моменти“ кога сакате да ги прегледате и, можеби, да им се смеете.

Curубопитна идеја, без сомнение, заза да избегнете паѓање во минатото на Денот на вineубените.

„Можеме ли навистина да скокнеме во нова врска кога во нашите дигитални животи остануваат уште други врски? Ова е идејата предложена од креаторите на KillSwitch од нивната официјална веб-страница.

Повеќе информации- iUFO, ја тестиравме најновата играчка iHelicopters за iPhone

Извор- Killswitch / Mashable


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос Трехо dijo

  тоа е огнено xD доволно е да се сокријат известувањата на Фејсбук за таа личност ...

 2.   Дани dijo

  Јееееаааах!