Официјалното пристаниште за Apple Watch сега е на продажба

 

Apple-Watch-Dock

Вчера се појавија првите слики на наводен официјален Dock за да го полнат Apple Watch и наскоро тие го преплавија целиот интернет. Утрово некои се разбудија со изненадувањето што го пронајдоа тој приклучок во некои продавници на „Епл“, без уште да биде достапен во мрежните продавници на „Епл“, што создаде доста конфузија, но веќе е официјално: Приклучокот за магнетно полнење за Apple Watch е достапен во онлајн продавниците скоро низ целиот свет и наскоро се очекува да пристигнат во продавниците со тули и малтери. И веќе можеме да ги видиме првите видео прегледи, како онаа што ви ја прикажуваме подолу.

Основата е изработена од бела пластика, не е достапна (барем за момент) во друга боја и има интегриран магнетски полнач, без да мора да го користите кабелот за полнење што доаѓа заедно со Apple Watch. Во основната кутија го наоѓаме и USB-кабелот за молња За да го поврзете со основата, двометарски кабел, следејќи ги истите чекори што ги направивте со Apple Watch, кој исто така вклучува и магнетски кабел со иста должина како и стандардот (не знаеме од каде Apple сака да го полниме Apple Види).

База-пристаниште-Apple-часовник

Пристаништето сега е достапно за купување на Apple Store преку Интернет половина од светот и неговата цена е 89 € во Европа (709 $ во САД). Првите купувачи добиваат датум на испорака во петок, 20 ноември, со бесплатни експресни трошоци за испорака. Ако барате дискретна, минималистичка база што е компатибилна со Apple Watch во различни позиции, вклучително и режимот „Nightstand“ и не ви пречи да ја плаќате цената што ја постави Apple, без сомнение оваа база е најдобра опција сега имате на располагање. Иако важен детал е тоа што го вклучува кабелот за полнење, нешто што никој друг не го носи, па неговата цена на крајот на краиштата не е толку претерана ако попустиме 35 € за кабел од 1 метар или 45 € за кабел од 2 метри.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.