Официјалната игра F1 2016 сега е достапна на App Store

f1-2016

Официјалната игра на Светскиот шампионат во Формула 1 е тука. Ф2016 21 е спектакуларна тркачка игра која нè потопува во автомобилското седиште на нашите омилени тркачи цела сезона, индивидуална трка или хронометар на кое било од 2016-те официјални кола од сезоната XNUMX година.  Ф1 2016 е игра која има единствена цена од 9,99 евра Со кои можеме да играме од нашиот iPhone, iPad, iPod touch или Apple TV и нема купувања во рамките на привлечноста, нешто што многу корисници ќе го ценат, иако некои сметаат дека е малку скапо за она што во моментов можеме да го најдеме во продавницата за апликации.

Функции на Ф1 2016 година

Преземете ги најдобрите возачи на светот, како Луис Хамилтон, возач на Морцедес Амг Петронас во Формула 1 Тим, Себастијан Фетел, возач на Скудерија Ферари, Макс Верстапен, возач на Ред Бул Рејсинг, Фернандо Алонсо, возач на Мекларен-Хонда, Серхио Перез, Сахара Форс Индија Возач на Ф11 тим и многу повеќе. Во играта учествуваат сите 22 екипи и 2016 возачи од сезоната XNUMX година.

Ф1 2016 има 21 кола ФОРМУЛА ОНЕ од целиот свет, вклучувајќи ја и новата ФОРМУЛА 1 ЕВРОПСКА ГРАНД НАЦИ 2016, што се одржа во спектакуларниот град Баку. Сезоната 2016 година исто така вклучува и враќање на иконите на патеката Хокенхајминг, благодарение на враќањето на ГРАНД НАЦИЈАТА НА ГЕРМАНИЈА по една година отсуство, за FORMULA 1 GRASSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016.

Шампионатот е во ваши раце

Уживајте во подобро F1 искуство со оваа спектакуларна игра за сите корисници на iOS 9 и 10, благодарение на напредната технологија на чипот A10, во комбинација со Метал во најновите уреди на Apple, кои се обединуваат за да понудат уште побрза репродукција и ефективна. Ова им овозможува на играта да прикаже 1,4 милиони полигони на екранот при примена на различни ефекти за измазнување на рабовите после процесирање и повеќе примероци за да се обезбеди квалитет на конзолата.

Некои од овие ефекти се: длабочина на поле, замаглување на движењето, винтетирање, поместување на бојата и избледување на бојата. Сето ова се комбинира за да се обезбеди несовпаѓачко ниво на графичка верност и потопување никогаш невидено во ниту една друга мобилна видео игра FORMULA 1.

Покрај квалитетот на графиката, играта го користи и Таптичкиот мотор на iPhone 7 за да достави тактилни повратни информации додека произведува стерео звук (управувано од 3Д-сцената) преку двојниот звучник на iPhone 7.

Формула XNUMX како што сакате

За да играте каде било, Ф1 2016 нуди невидени режими на игра и флексибилност: Режим на шампионат, каде што можете да се натпреварувате во текот на целата сезона 2016 по кој било редослед, плус достапниот режим „Прилагодена сезона“. За прв пат, во кој можете да ги изберете патеките сакате и нивната должина да создаде мини-шампионат што одговара на вашите преференции. Исто така, ќе ги најдете опциите Брза трка и Викенд на трки, кои вклучуваат бесплатни тестови за обука и квалификации, како и предизвик за поставување на најдобри можни времиња и натпреварување на светската ранг-листа во режимите на Време на проба и Неделен тест.

Крајна пилот-контрола

Искусете ја возбудата на F1 со едноставниот, но интензивен модел на погон за апсолутна контрола, благодарение на четири контролни опции: навалување и допир, разновидни асистенции на управувачот и чувствителност, помош на сопирање и навалување на фотоапаратот, сето тоа совршено. продажба на игри во Ф1.

Барања за Ф1 2016 година

  • 2,67 GB слободен простор на уредот.
  • Содржи директни врски до социјални мрежи и веб-страници насочени кон лица над 13 години.
  • F1 2016 бара iOS 9 или понов, минимум 1 GB RAM меморија, метални уреди. Компатибилен со: iPad Air 1 & 2, iPad Mini 2/3/4, iPad Pro, iPhone 5S / 6/6 Plus / 6S / 6S Plus / 7/7 Plus и 6-та генерација на iPod Touch.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.