Очилата за зголемена реалност на Apple секогаш беа поврзани со iPhone

АР Очила за јаболко

Денес на сите ни е јасно дека Apple планира да лансира очила за зголемена реалност во одреден момент од својата историја и тоа е затоа што со години сме со гласини, протекување податоци и други ... Овој пат медиумот Информациите, укажуваат дека овој уред треба да биде трајно поврзан со iPhone за таа да ја обработи содржината.

Компанијата Купертино има неколку отворени фронтови во однос на новите производи и два од оние за кои најмногу знаеме или најмногу зборуваме се овие очила со зголемена реалност и Apple Car, неговиот автономен електричен автомобил. И двата проекти се „ветерани“ меѓу гласините и во ниту еден случај Apple не се очекува да лансира нешто брзо, Ова се проекти кои беа, како што велиме, години помеѓу гласините кои во принцип не се очекуваат за оваа 2021 година, но тие би можеле да се појават во текот на 2022 или 2023 година.

Во средина 9to5Mac кажете ни дека Apple може да стори нешто слично на она што го имаме со Apple Watch без LTE конекција и тоа е дека тие исто така зависат од iPhone за да ги извршуваат повеќето функции. Според овие најнови информации, очилата или визирот ќе треба да бидат поврзани со iPhone и тоа е нормално ако ги земеме предвид сличните уреди што ги наоѓаме на пазарот.

Не е јасно што ќе се случи со овие очила за зголемена и виртуелна реалност или шлемови од Apple но вистина е дека за нив зборуваме долго време и дека пред неколку дена дури и беше кажано во различни медиуми дека ќе биде пресвртница за Тим Кук, кој ќе ја напушти функцијата откако покажа уред од новата генерација различен од останатите производи што ги имаат во својот каталог, ова лесно може да биде автомобил на Apple како очила за зголемена реалност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Дејвид dijo

    Колку излитена монтажа онаа со очилата ...