Бидете внимателни со полначите што ги купувате, 99% може да бидат опасни

Полнач за IPad

Останаа многу малку денови додека не го прославиме Божиќ и што е подобро отколку да даваме подароци поврзани со светот на Apple. Не, не треба да трошиме половина плата за да подариме iPhone, секогаш можеме подарете некој друг додаток што сигурно ќе направи илузија, и не секогаш ќе треба да потрошиме голема сума пари за купување додатоци направени од самите момци од Купертино, но пазете се од избор на лажни работи ...

И, дали ако пребаруваме преку Интернет, и во некоја друга физичка продавница, ќе најдеме широк спектар на неоригинални додатоци кои можат да бидат многу поевтини од оние произведени од Apple или оние со MFI (Made For iPhone) сертификат, веќе знаете дека ефтината е скапа ... Сега некои лаборатории во Велика Британија го потврдија тоа 99% од лажните полначи продадени на Интернет се опасни ...

Во студијата спроведена од Национални стандарди за тргување, јавна организација во Велика Британија што ги штити британските потрошувачи, се анализирани 400 полначи купено на различни веб-страници и потврдено е декаl 99% од купените полначи не ги поминале безбедносните барања во однос на заштитата на електричен шок. Проверка на пиновите на приклучоците, безбедносните логоа (ознака CE), па дури и упатствата за употреба, се некои од знаците што треба да ги имате предвид.

Значи, знаете, кога станува збор за божиќен шопинг, не сакате да заштедите неколку евра во замена за сомнително опасен полнач, купивте уреди кои во повеќето случаи достигнуваат 800 - 900 евра и Не можеме да поминеме низ полнач што вреди неколку евра за да не купиме овластен за нешто друго. Не мора да купувате полнач на Apple, секогаш можете да се одлучите за реномирани брендови (Belking, Griffin ...) кои ќе ви понудат опции малку поевтини од оние произведени од Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Fs dijo

    подригнување? ќе биде белкин