Паметната брава V3 на Даналок сега е достапна во продавницата на Apple

HomeKit е тука за да остане и денес има многу уреди и производи што се компатибилни со оваа технологија што ни овозможува далечински управувајте со голем број уреди и / или елементи од нашиот дом директно од нашиот iPhone. Покрај тоа, ние исто така можеме да воспоставиме рутини слични на IFTTT.

Досега беше многу тешко, ако не и скоро невозможно, да се најде А. Заклучување компатибилно со HomeKit, не само во Шпанија, туку и во Европа И велам до сега, бидејќи заклучувањето на Даналок V3 веќе можеме да го најдеме во Apple Store Online, заклучување што можеме да го управуваме директно од нашиот iPhone, iPad и наскоро од macOS Mojave.

Благодарение на оваа брава, конечно можеме излезете од дома без клучеви, ние само треба да го носиме нашиот уред за да ја отвориме и затвориме вратата. Покрај тоа, тоа исто така ни овозможува да им даваме пристап на членовите на нашето семејство од далечина, да им даваме привремен и ограничен пристап до одредени намени на други луѓе, како што се испорачани лица, луѓе кои треба да поправат апарат во нашиот дом ...

Инсталирајте ваков тип на брави, не значи збогување со клучните традиции, бидејќи е исто така компатибилен со нив, идеален за оние членови на куќата кои не носат мобилен телефон или таа технологија да ги отворат и затворат вратите што не ги користат. Работи со четири CR123A батерии, што нуди приближна автономија од една година, има висина од 67 mm, должина 59 mm, ширина 5,9 mm и тежина од 195 грама.

Како што можеме да видиме на сликата погоре, дизајнот на оваа паметна брава е многу сличен на оној што можеме да го најдеме во повеќето од нашите домови, така што компатибилноста е загарантирана. Неговата инсталација е многу едноставна, бидејќи бара само да го отстраниме цилиндерот на вратата и да го поставиме Danalock V3. Неговата цена е 249,95 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.