Интелигентниот контролер за вода, Eve Aqua е обновен внатре и надвор

Ева аква е обновена

Доколку сте градинар и љубител на Apple, сигурно ги знаете производите на Ева системи. Токму сега треба да знаете дека новата верзија на Eve Aqua е објавена со подобрен изглед не само однадвор туку и одвнатре. сè уште е компатибилен со HomeKit и тоа го прави совршен за секој што го користи за да се грижи за својата градина, што е елемент каде што уредот најмногу се истакнува.

Со втората генерација на Eve Aqua, ќе можеме да го автоматизираме наводнувањето на растенијата во нашата градина или на нашата тераса, овоштарник или што и да е потребна вода за да преживее и уште повеќе во ова време кога двата фактори кои го тераат секое растение да расте. до секирај: Топлина и отсуство на луѓе за празниците. Ќе можеме да си заминеме без повеќе проблеми освен убаво да се забавуваме, затоа што За останатото се грижи Eve Aqua.

Можеме да го регулираме времето на започнување, како и неговото времетраење. Дополнително, бидејќи е компатибилен со HomeKit, можеме од нашите компатибилни уреди на Apple како е произведен и да имаме поголема контрола. Ќе имаме тотален далечински управувач. Ако сакаме да започнеме со наводнување порано од очекуваното или да го паузираме или да го завршиме затоа што ни одговара, можеме да го направиме тоа без никаков проблем.

Како новости и карактеристики, мора да истакнеме:

 • Компатибилен со HomeKit. Обновен дизајн. Подобра и подолга издржливост.
 • Тековна поддршка за Стандард за мрежа за навој кои ќе бидат вклучени во претстојниот технолошки стандард за домашна автоматизација Matter.
 • Подобрена отпорност на вода сега е сертифицирана IPX4
 • функционалност со две АА батерии.
 • Програмабилно до 7 различни сесии дневно
 • Нов дизајн: простор сиво тело и мат црна предница
 • Аква аква одговара на речиси секоја нормална надворешна славина
 • Поврзува од Bluetooth со мала енергија

Новиот уред е по цена 150 евра (заокружување) и можете да го најдете на Амазон (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Pablo dijo

  Добро:

  Поставената врска на Амазон е американската веб-страница, а не шпанската. Имам око на него, но ќе го купам после летото, кога ќе има неколку критики.

  честитки

  1.    Луис Падилја dijo

   Поправена врска. Ви благодарам