Пандора сега ви овозможува да пуштате музика од Apple Watch без iPhone

Апликацијата ќе звучи познато на многумина Пандора, американска апликација која ни овозможува да правиме музички радија според нашите вкусови. Апликација што исто така има свој пандан за Apple Watch и која штотуку е ажурирана за да ни овозможи да станеме независни од iPhone ... И тоа е одлична вест уште од можност за емитување музика од Apple Watch без користење на iPhone со апликацијата Пандора наскоро може да направи други апликации за стриминг на музика што исто така го дозволуваат, како Spotify ... По скокот, ви даваме повеќе детали за оваа новина.

Можноста да се направи стриминг директно од Apple Watch е благодарение на новиот watchOS 6, новиот оперативен систем за Apple Watch што дозволува аудио стриминг од апликации од трети страни, претходно тоа беше можно само од апликацијата Apple Music. Ова е она што можеме да го видиме во белешките за ажурирање на апликацијата PANDORA:

Ви ја претставуваме нашата нова самостојна апликација Apple Watch!

Оставете го вашиот телефон дома и понесете го целото слушање со вас благодарение на нашата ажурирана апликација Apple Watch. Сега можете да ја емитувате вашата омилена музика и подкасти, веднаш од вашиот зглоб, без потреба од телефон.

Како што рековме, ова е голем преседан бидејќи може да направи други да сакаат Spotify, всушност, во првата верзија на Spotify што веќе стигна до Apple Watch Тие оставија коментар советувајќи дека оваа верзија сè уште не дозволува стримирање музика од Apple Watch. И токму тоа сè уште ни остава надеж дека ќе пристигне независноста на Apple Watch со iPhone. Seeе видиме дали има повеќе што се најавуваат, од iPhone News ќе чекаме и ќе ве известиме штом има други апликации со кои можете да го оставите iPhone дома и да продолжите да слушате музика.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.