Апликацијата Пандора за Apple Watch сега го поддржува Siri

Пандора Apple Watch

Минатиот јануари, Пандора објави апликација за Apple Watch, апликација која еден месец подоцна беше ажурирана за да овозможи преземање песни и можност за слушање без врска со iPhone. Продолжувајќи со ритамот на ажурирање фокусиран на Apple Watch, момчињата од Пандора Тие објавија ново ажурирање.

Овој пат тој ја додаде функцијата што недостасува по претходните две: Компатибилност со Сири. На овој начин, корисниците на оваа музичка платформа за стриминг сега можат да побараат од Сири да пушта песни, албуми, плејлисти, па дури и подкасти.

Благодарение на поддршката на Siri, можеме да пребаруваме во содржината достапна на платформата директно на Apple Watch, без да зависиме од iPhone во кое било време. Покрај тоа, ние исто така можеме да ја замолиме Сири да не свири песна од одреден уметник повторно или да вклучете ја песната што ја слушаме од станица до плејлиста (ограничена на корисници на платена услуга).

Пандора за Apple Watch исто така ни нуди дел од персонализирани препораки според нашите вкусови за да можеме да уживаме само во музиката што најдобро одговара на нашите вкусови. По ова ажурирање, апликацијата за Apple Watch Ни ги нуди истите функции што веќе би можеле да ги најдеме во верзијата на iPhone.

На почетокот на април, Spotify ја ажурираше апликацијата за да биде компатибилна со Siri, дозволувајќи ни користете Siri на нашиот Apple за да ја контролирате музиката на Spotify, со што се стави крај на едно од ограничувањата што Spotify го најде во платформата Apple, ова е можно благодарение на отворањето на други музички апликации на Siri, отворање што беше направено со лансирањето на iOS 13.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.