Пет одлични пристаништа за полнење на нашиот iPhone 6 или 6 Plus

iphone (копија)

Едно од многуте прашања што си ги поставуваме кога купуваме iPhone е дали е погодно или не да купиме пристаниште за да го вчита поудобно и во простор специјално дизајниран за него, чување на уредот безбедно и спречување на можни падови или удари.

Во случај да се сомневате дали да добиете некој за овој Божиќ, логично е да не знаете за што да одлучите, бидејќи има голема разновидност од нив, и по цена и по дизајн. Искрено, мислам дека изборот на еден од нив зависи многу од секоја личност, бидејќи привлечноста на пристаништето се заснова главно на тоа дали повеќе ни се допаѓа или помалку од останатите, бидејќи функцијата што ја прават сите тие е точно исто.

Здраво 

пристаниште (копија)

Без сомнение ова е едно од моите омилени. Завршувањето што го има и начинот на којшто е поврзан нашиот уред, го прави вистински визуелна привлечност. Во нормална верзија не можеме да ја користиме со корица, но може да ја купите верзијата Делукс, Вклучува регулатор за прилагодување на растојанието помеѓу двата дела на потпората, може да се користи со обвивка или покривка. Има цена од 34,95 € и можеме да ја најдеме на веб-страницата на Apple.

Алуболт

алуболт (копија)

Многу различен од претходниот во сите аспекти. Ни нуди основа за полнење на ниво на земја со дизајн базиран на криви. Да, можеме да го користиме со капак, бидејќи локацијата на приклучокот Молња се движи во зависност од тоа дали е потребно повеќе или помалку простор. Неговата цена е повисока од претходната, искачувајќи се на 49,95 €, исто така на официјалната веб-страница на Apple.

Gravitas

Grav-iP6-iP6Plus (копија)

Ова е едно од највпечатливите. Идеално е ако планираме многу да го користиме нашиот уред додека се полни, бидејќи неговата тежина од 1,17 кг ќе го одржи цврст каде и да го ставиме. Телото е направено од метал и има различен адаптер во зависност од тоа дали сакаме да го користиме со капак или не и со аудио излез. Вистина е дека не функционираат сите корици или, што е исто, дека ако е многу густо, ќе мора да го отстраниме. Има цена од 74 долари (околу 60 евра) и можеме да ја купиме директно во веб-страницата на брендот.

Подигнување 2

кота (копија)

Ова е омилен кај оние кои сакаат пристаниште со вистински завршен финиш. премијаРачно изработени и алуминиум, без сомнение е еден од оние што мора да ги земеме предвид ако сакаме да потрошиме малку повеќе на база на товар. Неговата цена е 89 долари (околу 72 евра) и може да се купи без трошоци за испорака директно од вашата веб-страница. Има неколку завршни бои, како и опција за прилагодување со додавање лого или фраза. 

Приклучок за калем

Приклучок за калем (копија)

Како што реков на почетокот, изборот на еден или друг приклучок зависи многу од тоа што сакаме и ако требаше да се држам со еден, ова ќе беше тоа. Тоа има дизајн значително различен од останатите и тоа привлекува големо внимание. Лентите што го држат iPhone-от напред и позади можат да се ротираат, оставајќи поширок јаз ако сакаме да го носиме со футрола. Кабелот може да се навртува во каросеријата, а основата е достапна во две бои. Неговата цена е 65 долари (околу 53 евра за промена) и може да се набави од веб-страницата што ја има компанијата.

Ова е наш мал придонес за, според нас, најдобрите докови во моментот за новите iPhone-и. Постојат многу повеќе опции на пазарот и со многу различни цени, па затоа е потребно пред да добиете некоја од нив, да ги разгледавте добро сите опции.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Александрив dijo

  пристаништето за вработување е на продажба на 31,99 Е во трошоците за испорака во макинифос точка, благодарение на здравјето денес

 2.   часки dijo

  Дали има нешто што може да се користи за полнење на iPhone 5s со густа футрола? Досега не сум видел, но проблемот повеќе од дебелината на предната или задната страна е што должината на приклучокот за молња е прекратка, не стигнува да влезе во приклучокот за телефон до крај и не работи.