Pixelmator за iOS се ажурира со поддршка за 3D Touch и Apple Pencil

pixelmator-ipad-pro

Pixelmator, една од најдобрите апликации за уредување на слики достапни за iOS, денес доби А. ажурирање важно. Меѓу новитетите вклучени во верзијата 2.2 на Pixelmator се издвојува поддршката за 3Д екран на допир на iPhone 6s и iPhone 6s Plus и Apple Pencil на iPad Pro. И во двата случаи, можностите за цртање или избор / примена на ефектите се множат , обележување помалку или повеќе во зависност од силата што ја применуваме на екранот.

Покрај тоа, ажурирањето исто така вклучува и Peиркајте и поп гестови, за да можеме да ги прегледаме сликите од галеријата без да мора да ги отвораме, на ист начин како што можеме да го направиме тоа со природната апликација за фотографии iOS. Тие исто така се додадени кратенки на почетниот екран што ќе ни овозможи да создадеме слика, да се отвориме од ролната или да ја отвориме галеријата Pixelmator од иконата на отскочна даска.

За корисниците кои немаат ниту iPhone 6s ниту iPad Pro со својот Apple Pencil, исто така се додадени следниве нови функции:

 • Колекција уметнички четки, вклучувајќи ја и четката Pixel.
 • Само-исправување со еден допир.
 • Подобрена изведба на зацрвстувањето и сечењето.
 • Отсечените линии сега покажуваат предмети во нашите градба.
 • Можност за зголемување на фонтот до 1000 пиксели.
 • Pixelmator веќе не е стандардна апликација за отворање PDF документи од iCloud Drive.
 • Засенчениот текст сега се извезува правилно.

Покрај сите горенаведени, и како и скоро со сите надградби на апликациите или системот, Pixelmator 2.2 исто така вклучува и подобрувања на перформансите и корекција на грешки.

Ако не сте го пробале и барате квалитетна апликација за уредување слики од вашиот iOS уред, Pixelmator е една од апликациите што вреди да се има. За мене, заедно со Enlight е најдобрата апликација за ретуширање фотографии. Достапна е и за Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.