Плочката започнува осигурување за заштита до попуст до 1000 УСД за изгубен имот

Еден од најчудните уреди и што најмногу очекуваме од Apple за следните Keynotes се AirTags, етикети кои ни овозможуваат да лоцираме кој било предмет на кој ќе ги лепиме. Но, тие не се првите што дозволуваат кој било уред или предмет да се наоѓа „интелигентно“ ... Плочката е позната токму по своите уреди за лоцирање на Bluetooth, и тие се плашат од она што Apple може да го лансира ... Тие се обидуваат да се подобрат со нови производи, а сега ни нудат премиско осигурување што ќе осигури до 1000 УСД секој уред на кој ќе додадеме Плочка плус други премиум одлики. По скокот, ви ги даваме сите детали за оваа нова најава за плочки.

И не само уредите, плочките се многу разноврсни, ние можеме да ги носиме и со клучевите од куќата, на пример. Оваа услуга Tile Premium работи под претплата, кога е склучен договор, за 99.99 УСД годишно, понудете ни наплата до САД долар 1000 со кој било уред оди со овие плочки. Покрај оваа надомест, тие ни нудат и други премиум поволности како што е можноста да имаме паметни известувања кои известете не кога ќе оставиме локација без нашата плочка, можноста да ги споделуваме нашите плочки неограничено, 30 дена историја на локација на нашите плочки и бесплатна промена на батеријата. 

Интересни вести кои несомнено ги предвидуваат плановите на Apple, некои Долгоочекувани AirTags кои во секој момент би можеле да се пробијат во „Главен“. Се разбира, ќе мора да ги видиме можностите за овие, а особено поврзаните трошоци. На крајот, имајќи можност за вработување а Премиум услугата со осигурување во Tile може да биде одлична точка во корист на изборот за оваа марка што веќе се појавува на пазарот со оваа услуга веќе неколку години. Ние ќе бидеме внимателни на секое движење од страна на момците од Купертино ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.