Никогаш повеќе не губете ги работите со Плочка и нејзините трагачи

Плочката произведува уреди за следење со години за да ги постави на кој било производ и на тој начин да може лесно да ги најде благодарение на нашите мобилни уреди. Со целото овие години искуство, лансираше нови производи кои го прошируваат својот каталог и ги ажурираат постојните, подобрувајќи ги нивните перформанси.. Можевме да тестираме две од нив: Tile Pro, идеален за клучеви, торби или ранци: Налепница за плочки, ултра-отпорна и може да се залепи на која било површина.

Tile Pro, ажурирање на класика

Секој што знае плочка, сигурно ќе го идентификува брзо овој уред за лоцирање. Тоа е новата верзија на класика која доаѓа подобрена во неколку многу важни аспекти. Неговата квадратна форма со дупка во аголот го прави идеален за прицврстување на приврзок за клучеви, или прицврстување на торба или ранец. Неговата големина е како големина на приврзок за клучеви, така што може да се маскира како една, без никој да забележи поинаку.. Достапен е во две бои, темно сива и бела и има копче во центарот што се користи за нивно поврзување и други функции што ќе ти ги кажам подоцна.

Овој мал уред спакува многу технологија во себе. Првото нешто, и што го разликува од останатите, е да имате заменлива батерија (1 година автономија), CR2032 батерија што е скриена зад мал отстранлив капак на задниот дел на Tile Pro. Исто така, има копче на неговиот страничен центар, звучник и внатре Bluetooth-антена и засилувач што ви дава опсег до 122 метри, нешто апсолутно beверско. Тоа е уред со најдолг опсег во опсегот плочки, а исто така и оној со најмоќен звучник, со звук што ќе ви овозможи да лоцирате кој било производ во вашиот дом, дури и ако е на последниот агол од торбата. Водоотпорен е иако не е потопен.

Плочка налепница

Тоа е сеопфатна плочка, практично неуништлив уред што можете да го залепите на која било површина, а кој исто така е многу тешко да се оддели откако ќе се залепи. Оваа налепница е навистина мала, како паричка од 1 евро, иако подебела. Достапно во црна боја, тоа е многу дискретен уред кој останува целосно незабележан и кој можете да го залепите на далечински управувач, електронски уред, електричен скутер итн. Кој предмет не би сакале да го изгубите за светот? Па, сигурно можете да ја залепите налепницата за плочки на неа.

Технологијата вклучена во овој додаток е многу слична на технологијата Tile Pro, иако има некои разлики. Првиот е дека батеријата не може да се замени, така што со автономија од 3 години, кога батеријата ќе истече, ќе мора да купите друга. Покрај тоа, неговиот опсег е помал, иако достигнува и до 46 метри, а звучникот е исто така помалку моќен. За возврат имаме многу мала големина и исто така отпорен на вода, дури и на потопување. Покрај сето ова, тој е многу отпорен на удари и падови., и како што реков претходно, прилично е тешко да се отстрани откако ќе се залепи на површина.

Апликација за IOS

На овие додатоци за плочки им треба нашиот паметен телефон за работа, и за ова тие имаат апликација за iOS (линк) што е компатибилно со iPhone, iPad и Apple Watch и за Google Play (линк) со кои можеме да извлечеме максимум од нив. Во него ќе ги видиме сите уреди што ги поврзавме со нашата сметка, со можност да ги споделиме со други корисници, така што тие исто така можат да ги користат, лоцирајте ги на мапата и видете ја историјата на локациите, за да можеме да ги следиме нашите чекори и пронајдете го изгубениот уред.

Ако сме ја изгубиле плочката и е во рамките на опсегот на нашиот iPhone, можеме да видиме колку е далеку преку радар што се полни во зелена боја, колку што сме поблиску до него. Ние исто така можеме да го направиме звук за полесно да го лоцираме. Во случај да го немаме на дофат на нашиот iPhone, Beе можеме да прибегнеме кон историската локација, да ја означиме како изгубена и дека останатите корисници на плочки ни помагаат да го најдеме, бидејќи ако друг корисник на плочки дојде на дофат на нашиот уред, нивната локација на картата ќе се ажурира и ќе можеме да го користиме јазичето за заедницата во рамките на апликацијата за да ги најдеме.

Покрај лоцирањето на нашиот уред, апликацијата Tile и централното копче на нејзините додатоци тие имаат aубопитна функција што ви овозможува да го лоцирате вашиот телефон. Покрај тоа, таа ќе се појави на картата како да е само уште еден уред за плочки, можете да го направите звук со двапати притискање на централното копче на која било од додатоците за плочки, што ќе репродуцира мелодија доволно гласно за да го пронајдете вашиот iPhone. Звучи дури и ако го имате во тишина.

Факултативна премиум услуга

Користењето на функциите на Tile е целосно бесплатно, само треба да се регистрирате во апликацијата без да мора да плаќате, веднаш по купувањето на производите на Tile. Но Ни се нуди премиум услуга што има дополнителни функции за плаќање од 3,49 € месечно и станува 2,92 € ако се одлучите за годишна исплата. Може да ја испробате таа премиум услуга за да видите дали сте заинтересирани. Дополнителните услуги што ги вклучува во однос на бесплатната услуга се:

 • Паметни предупредувања: ако се оддалечите од вашиот уред означен со Tile, веднаш ќе бидете известени на вашиот iPhone
 • Бесплатна замена на батеријата за моделот Tile Pro и Mate
 • Историја на локација до 30 дена
 • Гаранција за плочки до 3 години
 • Можност за споделување со онолку пријатели колку што сакате семејство
 • Услуга со текстуални пораки

Мислење на уредникот

Плочката ни нуди различни решенија за секогаш да можеме да ги лоцираме оние предмети што не сакаме да ги изгубиме. Со многу дискретен дизајн, изненадувачка минитуаризација и многу добра апликација за iOS, со многу интуитивно ракување, го постигнува она што ниту една друга марка не го постигнала во моментот и го решава ограничувањето на опсегот Bluetooth благодарение на мрежата создадена од сопствената заедница на корисници. Навистина е ценето што опциите за бесплатна сметка се толку комплетни, претворајќи ја опцијата Премиум во нешто што не е од суштинско значење и дека има и прифатлива цена. Можеме да го најдеме Tile Pro за 34,99 € (линк) или пакување од две единици за 59,99 € (линк) Налепницата за плочки е со цена од 39,99 € за пакет од две единици (линк).

Плочка Про и налепница
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
34,99 a 59,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Минималистички и отпорен дизајн
 • Многу добар опсег
 • Многу добра апликација
 • Мрежа на корисници што ви помагаат да ги пронајдете

Contras

 • Налепница за плочки со батерија што не може да се замени

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.