Повеќе екран за следниот Apple Watch Series 8

Следно Серијата 8 на Apple Watch би можела да објави нов дизајн и нов екран кој би достигнал до 1,99 инчи со големина од 50мм.

Apple Watch е еден од уредите на Apple кој има тенденција да генерира повеќе гласини, но во исто време има тенденција да предизвикува повеќе лажни очекувања. Apple гарантира дека неговиот паметен часовник е заштитен од протекување, не како кај iPhone или iPad, уреди за кои практично ги знаеме сите нивни спецификации пред Apple да ни ги претстави. Минатата година сите очекувавме Apple Watch со рамен дизајн, а сепак Серија 7 го задржа заоблениот дизајн како и секогаш.

Годинава многу се зборуваше за можен трет модел на Apple Watch со големина поголема од сегашната и кој би имал поспортски, поотпорен дизајн и наменет за поинтензивно спортско вежбање. По истите линии, денес имаме нова гласина која го обезбедува тоа ќе имаме Apple Watch со поголема големина на екран, кој би достигнал 1,99 инчи и вкупна големина од 50 mm. За ние да направиме Само идеја, во моментов имаме два модели со големини на екран од 1,691 инчи (41мм) и 1,901мм (45мм).

Тоа би можело да биде екран за овој спортски модел, или може да биде дека наводниот рамен дизајн за кој толку многу се зборуваше минатата година пристигнува со оваа нова Серија 8, а новиот дизајн носи со себе зголемување на екранот со тоа што го отфрла закривениот екран во рабовите. Или можеби спортскиот Apple Watch е оној со новиот рамен дизајн и единствениот со овој поголем екран., останувајќи ги другите два модели секогаш со големини на екранот што ги имаме во моментов. Или може да биде дека сè е повторно неосновани гласини и во септември го имаме истиот Apple Watch како и секогаш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.