Повеќе проблеми со батериите на Apple, AirPod експлодира кај корисникот

Веројатно е дека многу од вас сè уште имаат проблеми со старите iDevices и нивните стари батерии, проблеми што Apple ги призна и за кои понуди решение за поевтина замена на батериите.

Па, ако за Apple контроверзноста со батериите на iPhone-ите не беше доволна, сега се чини дека има проблеми со батеријата на друг нејзин уред: AirPods батерии. И, во овој случај е многу посериозно, бидејќи на крајот ги користиме овие AirPods во ушите, нешто што може да биде навистина опасно. Да, веќе го имаме првиот случај на експлозија на батерија на AirPods. По скокот ви ги даваме сите детали за овој нов инцидент.

AirPod само што експлодира ...

Очигледно тоа е она што се случи со еден од AirPods на Jејсон дебело црево. Asonејсон слушаше музика додека спортуваше во теретана во Лос Анџелес кога почна да забележува дека нешто не е во ред ... Почна да гледа бел чад што доаѓа од еден од вашите AirPods, го остави на земја додека одеше да добие помош и на враќање го најде AirPod во државата што ја гледате на фотографијата погоре, дури може да се види како AirPod е буквално изгорен. Прилично редок инцидент што Apple веќе го истражува.

Се разбира, како што веќе рековме во други прилики, ова не е нешто што обично им се случува на сите корисници, затоа можете лесно да ги носите AirPods во ушите. Внимание кога ги вчитуваме е единственото нешто што мора да го имаме, затоа нема да престанеме да даваме значење за полначите и молња каблите што ги користиме во нашите уредиФактот дека тие се сертифицирани „Направени за ...“ е гаранција и подразбира дека сте ги поминале контролите на „Епл“, така што правилно користејќи ги вашите AirPods не треба да имате проблеми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оној што те ебе dijo

  Колку пати ќе ја објавите истата статија?

  Вашата друга статија од пред еден месец: / некои-еродии-чадот-наводно-пукна-после /

  1.    Aiаим dijo

   Мислев на истото. Недостаток на вести и непотребно плашање кога дури и не е докажано дека веста е вистинита.