Повеќе протекувања од новата кожна јамка на Apple Watch

Apple Watch Стана еден од најпрофитабилните уреди во однос на додатоците за компанијата Купертино. Неизбежно е да се земат предвид цената и разновидноста на ремените што ги наоѓаме во продавницата на Apple, иако пазарот за компатибилни ремени направени од трети продавачи и неверојатно поевтини е обилен. Во вашиот случај, еден од најпопуларните ремени за неговата разновидност и дизајн е Кожната јамка.

Сега Apple одлучи да ја обнови кожната јамка и најновите протекувања ни покажуваат во видео и слики со одлични детали, сакате да ги видите?

За да започнеме да ги разгледуваме, го имаме видеото од Тинте Англиш, канал кој едвај има 29 претплатници и покрај тоа што во ова време, видеото веќе има повеќе од 12.000 XNUMX посети. Во овие протекувања можеме да ја видиме новата разновидност на бои, и искрено, Земајќи ги предвид завршувањето и знаејќи ги ремените на трети производители, тие изгледаат потполно сигурни и оригинални. Завршувањата изгледаат сигурно и гледањето на нив во реални и подвижни слики ни овозможува да добиеме посолидна идеја за конечниот резултат.

Исто така, ми се чини edgeубопитен работ на „различна боја“ на некои ремени, односно, на пример, розовиот ремен има верзија со малку портокалов раб и не е целосно униформа, барем во единицата за видео. Ги наоѓаме типичните гравури од „природна кожа“ и како што зборувавме претходно, имаме малку помал дизајн на врските. Од своја страна, овие нови ремени ќе бидат отпорни на вода, па затоа спортувањето нема да претставува проблем, нешто што треба да се земе предвид со оглед на крајната цена на овие ремени, кои не се баш ефтини. Што се однесува до цената, тие не наведоа ништо, но сè укажува на тоа дека тие ќе бидат повторно стартувани до 149 € од првичниот модел, иако сега е на 99 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.