Повеќе слики за тоа како ќе биде кутијата за полнење на AirPods со откажување на бучавата

AirPods 3-та генерација

Неколку недели зборувавме за следните AirPods кои Apple може да ги пушти на пазарот со цел да се обидеме да ги задоволиме сите оние корисници кои бараат не само повисок квалитет на звук во AirPods, туку и активен систем за поништување на бучавата, како што веќе понудија многу сегашни производители.

Но, да понудиме систем за поништување на бучава, дизајнот на AirPods мора да се смени и да усвои систем за уши што е прицврстено на увото за активно изолирање на околината. На овој вид изолација, ќе се додаде систем за откажување на бучава што можеме да го активираме и деактивираме според нашите потреби.

AirPods Pro

Во моментот видовме неколку слики кои ни покажуваат прилично чуден дизајн, многу различен од AirPods на Apple, AirPods базирани на EarPods. Но, не само што дизајнот ќе варира, туку и кутијата дизајнирана да ги вчита и складира исто така ќе биде сосема поинаква.

Денес ви прикажуваме две нови слики што одговараат на полето за трета генерација AirPods, AirPods Pro, како што некои го нарекуваат. SlashLeaks, ги објави овие две слики, така веројатно се совпаѓаат со крајниот производ.

Според извори во синџирот на снабдување, Apple планира да го лансира овој производ на крајот на октомври. Ако земеме предвид, дека сме на 26-ти, има многу малку денови до крајот на месецот, така што лансирањето веројатно ќе биде за почетокот на ноември.

Според истите извори на снабдување, технологијата за откажување на бучавата Willе биде истото што моментално го има во Apple Beats Solo Pro и неговата цена ќе биде околу 260 долари. Со iOS 13.2 протече првата слика за тоа какви ќе бидат овие AirPods од третата генерација, слика многу слична на онаа што претходно ја објави и SlaksLeaks.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.