Површински EarBuds, новата алтернатива на AirPods на Microsoft

Површински ушни плочи

На настанот за презентација за новиот опсег Surface на Мајкрософт, компјутерскиот гигант ги изненади локалното население и странците со презентирање на Дуо површина, паметен телефон со два екрани што се преклопува за 360 степени. Од овој терминал nили апсолутно ништо не се шушкаше. Но, тоа не беше единственото изненадување.

Таблетот Surface Neo, исто така со два екрани, беше уште една новина. Но, покрај тоа, компанијата на Сатја Надела официјално ја претстави посветеноста на Мајкрософт кон безжични слушалки. Зборуваме за Surface EarBuds, слушалки кои особено бараат нивниот дизајн, дизајн кој е оправдан со неговите придобивки.

Како најмодерните модели на вистински безжични слушалки од типот AirPods, кои беа презентирани во последните месеци (Сони, Амазон и Самсунг), EarBuds ни нуди активен систем за откажување, функција што според Кодот од првата бета верзија на iOS 13.2 може да биде реалност во следната генерација на AirPods што може да ја види светлината на крајот на овој месец. Покрај тоа, тој исто така ни нуди систем за симултан превод на повеќе од 60 јазици.

Како што можеме да видиме на видеото за презентација, Surface EarBuds ни нуди рамна површина однадвор, површина што ни овозможува интеракција со уредот и репродукција на музика. Но, покрај тоа, тоа исто така ни овозможува да управуваме со репродукцијата на слајдовите во PowerPoint, функција што можеше да се изостави за да се донесе попривлечен дизајн.

Автономијата на EarBuds, заедно со нејзината кутија за полнење, достигнува 24 часа. Цената на новиот облог на „Мајкрософт“ на безжични слушалки, достигнува 249 американски долари и ќе достигне до крајот на годината, првично во САД. Во моментов не ги знаеме плановите за проширување на „Мајкрософт“ за овие слушалки, како и оние на „Ехо пупките“ на Амазон, чија цена е 129 американски долари и исто така ни нуди систем за поништување на бучавата дизајниран од Бозе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.