Најдобрите додатоци за iPhone што можете да ги подарите на овој Ден на вineубените

Снимка на екранот 2015-02-13 во 19.13.08 часот

Со најромантичниот ден во годината веднаш зад аголот, логично е некои од нас да одат наоколу како лудо размислувајќи за тоа што би можеле да им подариме на нашето момче или девојче на овој посебен ден. Наоѓањето подарок што е навистина добар и што ни се допаѓа, во некои случаи станува а вистински кошмар.

Затоа, од „Актуалидад iPhone“ сакаме да ви понудиме список со некои од нив најдобрите производи што може да се даде овој Ден на вineубените за loversубителите на iPhone. Покрај тоа, многумина од вас може да размислат да си дадете подарок за автомобил кога ќе видите некои од цените.

Шумури. Ако имате iPhone и сте зависник од случаи, веројатно сте чуле за овој бренд некое време, бидејќи во последните месеци се здоби со доста важна слава. Тие се фалат дека се производителот што ги прави најдобрите и најквалитетните футроли за нашиот iPhone, идеални за оние кои се загрижени за секојдневните гребнатини и гребнатини што може да ги претрпи нивниот уред, но кои не сакаат дебелина на истиот и фантастичен дизајн целосно да се изгуби покривајќи го со прекривка. Во текот на овие денови тие имаат а 30% попуст во сите производи на мрежата, така што тие се два добри изговори за да се добие еден. Ако имате iPhone 6 или 6 Plus, нашиот омилен е оној Тенок Дополнителенбидејќи има усна што ја покрива комората на уредот. Можете да пристапите до нејзината официјална веб-страница преку овој линк.

Лунатик. Уште еден од кориците. Заштитата на нашиот iPhone стана една од основните цели на многумина од нас кога ќе добиеме нов уред и секогаш бараме нови случаи кои ќе ни овозможат промена на сензациите. Во овој случај ги имаме оние од марката Лунатик, кои ветуваат заштита и многу поинаков дизајн од оној на кој сме навикнати. Можеме да купиме кој било производ на Интернет со А. 20% попуст при примена на кодот GOGO20 во процесот на купување. Со овој линк можете да отидете на нејзината официјална веб-страница.

Еарподи. Најпопуларните слушалки на компанијата за јаболка и кои се многу добро ценети од нејзината комерцијализација во 2012 година. Со навистина убав дизајн, прилично прифатлив аудио квалитет за „улични“ слушалки и интегриран микрофон кој, без да биде чудо, воопшто не е лошо, тие се одлична опција ако сакате слушалки за секојдневна употреба. Можете да ги најдете на продажба за 19,99 €  (оригинална цена 29 €) во Машинисти.

Бунтовник од мога. Идеален додаток за гејмерите. Со оваа команда можеме да уживаме кога играме на нашиот iPhone со сите придобивки од традиционалната командна конзола. Ако сакате да дознаете повеќе за него, можете да ја посетите овој пост, каде што ќе го најдете целосниот преглед. Друга добра опција е да го користите нашиот PS3 контролер и додаток, за кој препорачуваме овој друг пост, да ја прилагоди контролата на конзолата и да може да ја користи со iPhone.

Олоклип 4 во 1. Квинтесенцијален додаток за оние кои сакаат да фотографираат. Со Olloclip 4 во 1 ќе ја витаминирате iPhone камерата со две макроа, широк агол и рибно око, што ќе ги направи фотографиите што ги правите двојно поспектакуларни. Тој е многу лесно прицврстен на iPhone и може да го однесете каде било без проблем поради малата големина. Очигледно, за да го користите, мора да го отстраните капакот. Можете да го купите во Епл онлајн продавница.

Бозе Саундлинк мини. Без сомнение, одличен звучник да ја пуштаме нашата омилена музика преку Bluetooth. Неговиот квалитет е особено добар за неговата мала големина, што го прави еден од најдобрите производи во својата област, особено ако не бараме голем уред што е лесен за движење за да можеме да ја организираме нашата одредена забава каде и да одиме. Има USB-порт и излез за слушалки од мини-приклучок од 3,5 mm. Можеме да го купиме преку Амазон

iRig Mic Cast. Ако си подкастер o Обично правите домашни снимки со iPhone, овој додаток може да ве интересира. Секако, тоа не е микрофон фокусиран на добивање студиски квалитет, но ќе биде доволно ако ни треба многу пренослив микрофон што можеме да го земеме скоро насекаде. Неговата директна врска со приклучокот за iPhone значи дека не треба нема посебни додатоци за време на снимањето и бидете исклучително како да започнете со снимање. Како и претходниот, можеме да го купиме и на Амазон

Здраво, пристаниште за пораст. Господарот и господарот на доковите. Ако вашиот партнер навистина е катастрофа и мислите дека му треба нешто за безбедно полнење на вашиот iPhone наместо да го има на кое било место, ова е производот што треба да го купите. Со беспрекорен дизајн, пристаништето развиено од Twelve South стана една од најсолидните опции при купување производ од ваков тип. Таков мора. Повторно, Амазон е идеално место за да го добиете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.