Полначи за рампови за сите потреби

Со бројот на електронски уреди што ги имаме дома, секој со различни потреби за полнење, понекогаш е тешко да се избере кој полнач да се земе на патување или да се користи во канцеларија. Ние ви прикажуваме три полначи Rampow кои се прилагодуваат на сè што ви треба.

USB-C испорака на енергија 36W

Ова е идеален полнач за секој корисник на Apple, бидејќи со неговите две USB-C приклучоци тие можат практично да го наполнат секој уред што го имате од таа марка. Со вкупна моќност од 36W и компатибилен со стандардот за испорака на енергија 3.0, овој полнач ви овозможува истовремено полнење на два уреди, со максимална моќност на порта од 18W. Ова значи дека можете да го наполните вашиот iPhone користејќи брзо полнење (50% за 30 минути) и истовремено да го полните вашиот iPad Pro или два iPhone со брзо полнење.

Секако дека е компатибилен со кој било iPhone или iPad дури и ако немаат брзо полнење, бидејќи полначот е одговорен за регулирање на излезната моќност на потребите на уредот што го поврзувате. И ако користите само една порта за полнење, ви овозможува дури и да ги наполните MacBook Retina или MacBook Air бидејќи дозволува моќност до 30W во една USB-C порта.

Ако ја споредиме нејзината големина со полначот од 18W на iPad Pro или iPhone 11 Pro (лево од вас) или со полначот на MacBook Air (десно од нас), ќе видиме дека станува збор за многу компактен полнач и тоа практично во иста големина ни нуди две USB-C порти. Затоа е идеално секогаш да го носите во вашиот ранец или на нашите патувања.

Неговата цена е исто така навистина привлечна: 20,99 € на Амазон (линк). До 16 август неговата цена се намалува на 13,64 € со користење на купонот SD8VKNQB.

USB-C PD 3.0 и USB QC 3.0 36W

Вториот полнач за кој сакаме да разговараме комбинира врска USB-C испорака на напојување 3.0 со друга USB-C Брзо полнење 3.0 и вкупна моќност од 18W. USB-C конекцијата ги има истите карактеристики за кои порано зборувавме и ви овозможува брзо полнење на вашиот iPhone, полнење на iPad Pro или кој било друг iPhone или iPad. Покрај тоа, ако ја користиме само таа USB-C порта, можеме да ги наполниме MacBook и MacBook Air благодарение на неговиот излез од 30W.

Другата порта со USB-A конекција е компатибилна со Quick Charge 3.0, систем за брзо полнење што е компатибилен со паметни телефони од други брендови како Samsung и Huawei. Секако, можеме да наполниме и други уреди бидејќи тоа ја регулира моќноста на полнењето на уредот што го поврзавме.

Неговата цена е 22,99 € на Амазон (линк), но ако го користиме кодот I7AXQC5L, неговата цена се намалува на 13,79 € до 16 август.

Брзо полнење USB 3.0 39W

За оние на кои не им требаат USB-C портите, Rampow ни нуди и полнач со две USB-A Брзи полнења 3.0 порти и максимална вкупна моќност од 39W. Можеме брзо да го наполниме секој уред компатибилен со стандардот Брзо полнење 3.0 или кој било друг благодарение на регулативата за излезна моќност.

Неговата цена е 21,99 € на Амазон (линк). До 16 август, кодот 4ZB62GSO нè остава на 13.19 €.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.