inCharge, вистински универзален полнач

универзално двојно полнење

Пред неколку години, го купив оригиналниот кабел за напојување. Тој вети - и исполни - дека ќе биде најмалиот USB кабел за осветлување на пазарот. Едноставно носење на приврзок за клучеви цел ден за итни случаи.

Сега, тие извадија два нови inCharge модели со иста филозофија, мал кабел што секогаш го носите со себе за употреба кога ви требаат во милиони USB-A порти околу нас. Но, овој пат, тие го надминаа приклучокот за молња.

Новите кабли за полнење се мали, магнетизирани и универзални. На едниот крај имаме USB-A конектор „за цел живот“, а од друга страна, конектор кој е истовремено молња и микроUSB. Освен инженерството што стои зад можноста да се направи приклучок што одговара на Lightning и microUSB, импресивно е што, со истиот кабел, можеме да наполниме нашите iOS уреди (и кој било друг уред Молња) како што се уреди со Android или кој било уред што се полни од microUSB.

Двојното полнење не е наменето да биде нашиот примарен кабел за полнењеВсушност, тоа е спротивното, тој е полнач за да ве извлече од неволја. И сега можете да го спасите буквално секој уред.

приклучок за полнење

Но, момците од inCharge не сакаа да паднат помалку и објавија втор модел, воПополнете ги сите во едно. Со вграден адаптер за двојно полнење, еОва е способно да се поврзе со уреди со USB-C конектор. Во случај на корисници на Apple, единствените уреди што - засега - се полнат со USB-C ќе бидат MacBook и MacBook Pro. Овие не се појавуваат како компатибилни уреди, но ниту како неподдржани, па затоа е можно. Без сомнение, најуниверзалниот кабел е inCharge сè во едно, но со адаптер и поголема големина, можеби за многумина не е вистинската набавка.

Тие го објавија како проект на Индиегого, бидејќи веќе го издадоа оригиналниот inCharge. Иако овие проекти на Crowdfunding Тие можат да излезат на илјада начини или воопшто не, фактот дека тоа е нивен втор производ (и многу сличен на претходниот) значи дека не сум се сомневал во тоа и побарав два inCharge All in One.

Тука го имате проектот и, и покрај тоа што собравте доволно пари, сепак има интересни награди како двојно полнење за 9 долари или 5 полнење сè во едно за 35 долари. Проценетата испорака е за септември оваа година и тие се испраќаат на меѓународно ниво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Луис Санц dijo

  Ова не е новост, тоа е вашиот блог.

 2.   Претпријатие dijo

  Не знам дали нема да биде новост, но ќе купам една, кога патувам секогаш треба да проверувам добро да не го оставам кабелот и не е лоша идејата да имам ваков за безбедност во случај јас остави го оригиналниот.

  Ви благодариме.