Зделки на Apple Watch Series 6 GPS + Cellular и други производи на Apple

Серија 6 Мобилен

Благодарение на договорот помеѓу Епл и Амазон да ги продаваат своите производи директно преку платформата за е-трговија на вториот, купете производи на Apple со интересни попусти Со истата гаранција како и секогаш, тоа е реалност и понекогаш наоѓаме понуди што не можеме да ги пропуштиме.

Секоја недела, од Actualidad iPhone, ќе ви покажеме Најдобрите зделки на Амазон за производите на Епл, па ако барате нов Apple Watch, MacBook, iPhone, некои AirPods или било кој друг производ од компанијата Тим Кук, ве поканувам да го зачувате овој напис како ваш омилен.

Сите понуди што ви ги прикажуваме во оваа статија се пронајдени достапни во времето на објавување. Најверојатно, како што минуваат деновите, понудите повеќе нема да бидат достапни или ќе се зголемат во цена.

Apple Wath Series 6 GPS + Cellular од 429 евра

Серијата Apple Watch 6 со алуминиумско куќиште од 40 мм во темно сина боја, е достапна на Амазон за 429 евра во неговата GPS + Мобилна верзија.

Купете Apple Watch Series 6 GPS + Cellular за 429 евра.

Apple Wath Series 6 GPS од 373 евра

Ако барате Apple Watch Series 6, моделот PRODUCT (Црвен) е достапен на Амазон за 373 евра во верзија од 40мм. Моделот со футрола од 44 мм во иста боја е достапен за 438 евра.

ПРОИЗВОД (Црвено) се намалува на 373 евра.

AirPods Pro за 190 евра

Ако минатата недела немавте можност да ја видите оваа статија и да го купите AirPods Pro за 190 евра, имате среќа, бидејќи оваа недела, Амазон продолжува да ни ја нуди оваа фантастична понуда. На вообичаена цена на AirPods Pro е 279 евраСепак, можеме да ги фатиме за само 190,90 евра, иста цена по која можевме да ги најдеме за време на Prime Day.

AirPods Pro се најкомплетните безжични слушалки на Apple со a активен систем за поништување на бучава и режим на транспарентност (за да не се исклучи целосно однадвор), вклучува конусни силиконски перници за уши, прилагодени за нашите уши.

Компатибилни се со Hey Siri, отпорни се на вода и пот и благодарение на кутијата за безжично полнење, уживајте во автономија до 24 часа без да го користите системот за поништување на бучава бидејќи ја намалува батеријата за приближно 30%.

Купете AirPods Pro за 190 евра на Амазон.

AirPods со кутија за безжично полнење за 184 евра

Доколку не ви се допаѓа дизајнот на AirPods Pro, бидејќи целосно ве изолира, другата опција што ни ја нуди Apple се AirPods со кутија за безжично полнење, слушалки кои прилагодете се на нашиот слух без да н iso изолирате од нашата околина како што тоа го прави AirPods Pro.

Вообичаената цена на AirPods од втора генерација со кутија за безжично полнење е 229 евраНа Ако ја искористиме понудата од 20% попуст што ни ја нуди Amazon, конечната цена остануваат на 184 евра.

Како и AirPods Pro, овој модел е исто така компатибилен со функцијата Hey Siri, ни нуди а автономија до 24 часа и можеме да го полниме куќиштето безжично.

Купете AirPods од втора генерација со кутија за безжично полнење за 2 евра во Амазон.

Втора генерација AirPods за 2 евра

Ако 184 евра се надвор од вашиот буџет, можете да се одлучите за верзија без кутија за безжично полнење, бидејќи нејзината цена е намалена на 139 евра, нудејќи ни ги истите поволности. Овој модел има а редовна цена од 179 евра што можеме да го најдеме на Амазон за само 139 евра.

Купете AirPods од втора генерација за 2 евра во Амазон.

MacBook Air 2020 со М1 процесор за 979 евра

MacBook Air, чија цена во Apple Store од 1.179 евра, ни нуди 12-инчен екран, 8 GB RAM и 256 GB SSD меморија. Тастатурата е на шпански QWERTY и е достапна по иста цена во сребрена, розова и празно сива боја.

Овој модел е идеален ако барате лаптоп со а голема автономија и моќ по ниска цена.

Купете MacBook Air 2020 со М1 процесор за 979 евра.

MacBook Pro 2020 со М1 процесор за 1.179 евра

Цената на овој MacBook Pro во Apple Store е 1449 евра, цена која се намалува на 1.179 евра ако ја искористиме понудата што ни ја нуди Амазон. Овој модел е во сребрена и празно сива боја по иста цена.

MacBook Pro 2020 ни нуди 256 GB и е придружена со 8 GB RAM меморија, тастатурата е QWERTY и е на шпански.

Купете MacBook Pro 2020 за 1.179 евра.

AirPods MAX од 536 евра

Ако имате пари за резерва и ви се допаѓа екосистемот на Apple, треба да му дадете шанса на AirPods Max, најновата понуда на Apple за квалитетен звук, откако ќе одлучите да го отфрлите HomePod. Вообичаената цена на AirPods Max во Apple Store е 629 евра, сепак, Во Амазон можеме да го најдеме од 536 евра.

На AirPods Max се достапни во 5 боиСепак, само четири од нив се во продажба: Sky Blue, Pink, Silver и Space Grey.

Купете AirPods MAX во Sky Blue за 536 евра во Amazon.

Купете AirPods MAX во Пинк за 536 евра во Амазон.

Купете AirPods MAX во сребрена боја за 580 евра во Амазон.

Купете AirPods MAX во Space Grey за 580 евра во Амазон.

iPhone 12 и 12 mini во Mauve боја од 742 евра

Ако сакате да го обновите вашиот стар iPhone за најновиот модел што моментално е достапен на пазарот, моделите што се достапни на Амазон со интересни попусти се iPhone 12 mini и iPhone 12, и двете во нијанса, најновата боја што Apple ја лансираше на пазарот за овој модел.

El iPhone 12 Mini во Mauve боја во верзија со 128 GB простор за складирање има цена од 742 евра, што претставува 14% попуст за неговата официјална цена, што е 859 евра.

Но, ако iPhone 12 Mini е премногу мал за вас, следната опција е iPhone 12, исто така во темно, со 128 GB простор за складирање чија цена во Apple Store е 959 евраНа Ако ја искористиме понудата на Амазон, конечната цена е 859 евра.

iPhone 12 Mini со 128 GB простор за складирање во Mauve за 742 евра во Amazon.

iPhone 12 со 128 GB простор за складирање во Mauve за 859 евра во Amazon.

Apple Pencil прва генерација за 89 евра

Првата генерација на Apple Pencil што Apple с still уште ја нуди во својата продавница, Има редовна цена од 99 евра, но за 10 евра помалку, можеме направете го тоа преку амазонНа Треба да се запомни дека овој Apple Pencil е компатибилен само со Pro генерацијата на iPad се додека моделот не се појави на пазарот во 2017 година и со iPad од 2018 година наваму.

Купете 1 -ви генерација Apple Pencil за 89 евра

Паметна тастатура Apple Folio за 173 евра

Ако барате тастатура за 12,9-та генерација 4-инчен iPad Pro, треба да го погледнете официјална тастатура за јаболко, тастатура која не вклучува тракпад и која има вообичаена цена од 219 евра. За ограничено време, можеме да ја добиеме оваа тастатура со попуст од 21%, е нејзината конечна цена од 173 евра.

Купете паметна тастатура Folio за 179 евра

Имајте на ум: цените може да се променат во секое време доколку понудата повеќе не е достапна


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.