Пораката „Ново ажурирање на iOS е достапно“ се појавува постојано на уредите со бета верзија на iOS 14

Ажурирање на IOS 14 Бета

Бета, бета се, тие не се конечни верзии, така што неговото работење може да остави многу посакувано. Повеќето проблеми што ги наоѓаме во бета-верзите се поврзани со дефект на некои апликации, голема потрошувачка на батерија ... На овие проблеми, со iOS 14 во бета фаза, мора да додадеме уште еден.

Многумина се корисници, меѓу кои се вклучувам и јас, кои ја инсталираа најновата бета верзија на iOS 14, за која сметаат дека е повеќе пати на екранот се појавува пораката «Има ново ажурирање на iOS. Ажурирајте ја бета верзијата iOS 14 ». Проблемот е во тоа што нема нова бета верзија достапна за инсталирање.

Иако е точно дека проблемот започна пред неколку дена, преку ноќ започна да се појавува многу почесто, особено при отклучување на iPhone или iPad (како што е мојот случај), иако се појавува и кога го користите уредот. Како што можеме да прочитаме во MacRumorsИ на „Редит“ и на „Твитер“, многу корисници страдаат од овој проблем, проблем што стана доста досаден поради бројот на прикажувања во текот на денот.

Очигледно, овој проблем не е нов, бидејќи пред неколку години бета-корисниците исто така го презентираа истиот проблем, проблем што тоа беше поправено кога Apple објави ново ажурирање на верзијата достапна во тоа време, така што тоа не е ексклузивен проблем на iOS 14 ниту многу месец.

Ова известување е веројатно е некако поврзано со датумот на уредот, бидејќи некои корисници тврдат дека со одложување на датумот на уредот (рачно поставување на денот и времето) овој проблем е решен, нешто што логично не е валидно решение, дури ни привремено, бидејќи влијае на работата на многу апликации, мајчин и трети лица .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франциско dijo

  Го имам истиот проблем, а исто така и со whatsapp од последното ажурирање, видеата не се репродуцираат.
  какво било решение?
  Со почит

  1.    Игнасио Сала dijo

   Се обидов да го избришам сертификатот и проблемот продолжува, затоа ќе мора да почекаме Apple да објави ажурирање за да го реши овој проблем.

   Поздрав.

 2.   Тони dijo

  Од WhatsApp ако можете да го видите
  Видеа, ако му дадете чкртаница има како да ќе нацртате нешто, а со тоа и ако можете да ги видите видеата.

 3.   Хуан ПР dijo

  Само што се ажурирав на iOS 14,1 и моите пораки престанаа да работат, сега не знам што да правам, некој може да ми даде решение или да ми каже што можам да направам, благодарам

 4.   Хуан ПР dijo

  Само што се ажурирав на iOS 14,1 и моите пораки престанаа да работат, сега не знам што да правам, некој може да ми даде решение или да ми каже што можам да направам, благодарам