Shoulderpod, потпора за вашиот iPhone 6 PLus

iPhone_6_Plus_Mount

Shoulderpod S1 е a прилагодлив зафат што обезбедува повеќе опцииБез разлика дали сте филмаџија, фотограф, спортски човек или патник во душата, користете ја камерата на iPhone за да го искористите тоа и да ја споделите својата визија за светот.

Овој гаџет има три главни функции:

 1. Монтирање на статив, S1 овозможува поврзување со кој било статив, бидејќи неговиот навој е универзален, може да се користи и како прицврстувач за потпирање на рамото и да може да прави мазни и мазни снимки додека се движите.
 2. Рачно поставување, ви овозможува да го поставите зафатот со ергономски зафат во совршена положба за раката за зафат, а преку ременот обезбедува сигурност и спречува паѓање.
 3. платформаАко сте незапирлив патник, можете исто така да го користите за да го задржите iPhone во одредена позиција. Оваа формула овозможува да се прават ноќни фотографии без потреба од статив, снимање видео-записи или удобно уредување и гледање на видеата.

Дизајниран е од а Компанија од Барселона и се карактеризира со тоа што може да се прилагоди на кој било терминал без да се изгуби можноста за зафат, тој е брз и лесен за употреба бидејќи не зависи од екстравагантни склопови или алатки и е пренослив затоа што се вклопува во џеб.

Компанијата има намера да го прошири својот производ со други додатоци и функционалности насочена кон мобилната креативна заедница.

Shoulderpod е направен со Европски производители прва класа кои произведуваат професионален и издржлив производ. S1 се инјектира во полимерна мувла со висока јачина и вклучува машински влошки од месинг и меки гумени влошки. Продолжувањето на зафатот е обработено од алуминиум од вселенско ниво и е анодизирана до мат црна завршница. И на крај, крајот на лентата за зглоб е изработен во темно кафеава кожа. S1 има 2 години гаранција против дефекти во производството.

Тие можат да се изведат наредби во веб-страница на компанијата а цената на комплементот е 29,90 евра. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Еклиоснет dijo

  Со денови барав вакво нешто! Но, најдов само неколку извори кои не ми влеваат голема доверба! Ова зезнав се чини посигурно! Покрај тоа што е компатибилен со употреба на корица! Нешто што во друг е поправедно. Но, тогаш ја имаме цената ... Додека ја наоѓам другата (купена на eBay во продавница во Малага, и curубопитно најевтина) чини 3 €, конецот за кој зборувате чини 30 € и ако она што го сакате е акција, тоа е достоен за тоа, но да се стави статив и да се направат неколку TimeLapses Мислам дека оној од 3 € нема ни да биде обоен