9 × 32 Подкаст: HomeKit, прашања и одговори

После неколку години, се чини дека HomeKit добива на значење. Падот на цената на додатоците компатибилни со платформата „Епл“, подобрувањето на технологиите, разновидноста на уредите и промените што ги направи „Епл“ во режимот на сертифицирање, помагаат да се подигне платформата за автоматизација на домот, со сè поголем број на корисници кои се постепено убедувајќи се во предностите на користењето паметни уреди дома. Што ни е потребно за да започнеме со HomeKit? Кој е најдобриот прв додаток што не започна во овој свет? Ние ги разјаснуваме сите ваши сомнежи во оваа епизода на нашиот подкаст. Дали ќе го пропуштиш?

Покрај вестите и мислењата за новостите во неделата, ќе одговориме и на прашања од нашите слушатели. Twitterе имаме активен хаштаг # podcastapple во текот на целата недела на Твитер за да можете да нè прашате што сакате, дајте ни предлози или што и да ви падне на ум. Сомнежи, упатства, мислење и преглед на апликации, сè има место во овој дел што ќе го окупира последниот дел од нашиот подкаст и што сакаме да ни помагате да го правиме секоја недела.

Бидејќи веќе ја започнавме минатата сезона, оваа година, подкастот за iPhone Actualidad може да се следи во живо преку нашиот канал на YouTube и да учествува во него преку разговор со тимот на Podcast и други гледачи. Претплатете се на нашиот канал да добиваат известувања за тоа кога започнува снимањето во живо на подкастот, како и кога додаваме други видеа што ги објавуваме во него. Се разбира, тој исто така ќе остане достапен на iTunes, така што ќе можете да го слушате кога сакате, користејќи ја омилената апликација за Подкасти.. Ви препорачуваме претплатете се на iTunes така што епизодите се преземаат автоматски штом се достапни. Дали сакате да го слушнете токму тука? Па, веднаш под вас го имате играчот да го стори тоа. Имаме и ние Плејлиста на Apple Music со музика што свири на подкаст (да, исто така ја имаме и во Spotify...).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.