Прв трејлер од серијата Мистер Корман со Josephозеф Гордон-Левит

Г-дин Корман

Г-дин Корман е една од сериите што имаа долг процес, сè додека конечно не се остварија. Првите вести за оваа серија се од 2019 година, но дури во мај оваа година, кога имавме вести за овој нов проект за Епл ТВ, кој беше Премиера ќе биде на 6 август.

И со приближувањето на датумот на објавување, Apple TV + го објави прв трејлер од оваа серија, мрачна комедија што го следи главниот лик oshош Корман (го играше Josephозеф Гордон-Левит) во неговиот секојдневен живот, „уметник во душата што животот му дозволи да го оствари својот сон“.

 

Еве како Apple ја опишува претстојната серија:

Oshош Корман, уметник по душа, но не по занает. Работите не му одеа како што треба во последно време: неговиот животен сон, музичката кариера не му успеа, а предаваше петто одделение во училиште во долината Сан Фернандо, неговата поранешна свршеница Меган се пресели, а неговиот партнер средно училиште се сместил во својата куќа. Свесен дека има уште многу за да биде благодарен, Jош сепак се бори со универзални чувства на вознемиреност, осаменост и сомнеж. Темна и смешна, чудно убава и длабоко искрена, оваа комедија-драма се однесува на нашата современа генерација од триесет и нешто, богати со добри намери, сиромашни со студентски заеми и кои работат да станат возрасни некаде пред да ги достигнат своите постари години.

Покрај Јоспех Гордон-Левит (Предизвикот, Линколн, Лупер, Темниот витез: Легендата се крева, 50/50, Потекло, Почеток) во актерската екипа на серијата Мистер Корман ги среќаваме и Junуно Темпл (Тед Ласо), ieејми Чунг (Големиот херој 6) , Шенон Вудворд (Вестворлд), Александар ,о, Ектор Хернандез, Дебра Вингер и Боби Хол.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.