Прво видео на некои EarPods со молскавична врска во функција

EarPods-молња

Исчезнувањето на приклучокот за поврзување на слушалките од следниот модел на iPhone се чини факт во кој малкумина се сомневаат во светло на сите протекувања што ги видовме во последните месеци. Во Актуалидад iPhone ви прикажавме различни видеа и слики од како може да биде EarPods со молња врска што Apple ја испорачува заедно со новиот модел на iPhone кој ќе биде претставен во септември, иако други гласини тврдат дека Apple ќе продолжи да ги нуди EarPods со приклучок за приклучок заедно со адаптер за да го поврзе со Lightning, нешто многу малку веројатно и тоа би ја оставило компанијата на Купертино на лошо место .

Од видеата и сликите што ги видовме досега, тоа привлекува внимание грдиот дизајн на врската молња, што сугерира дека тоа би можело да биде склоп, а не конечен модел што Apple би им го доставил на корисниците. За да се обидеме да се ослободиме од сомнежите, на YouTube е објавено ново видео во кое можеме да ги користиме истите слушалки што сме ги виделе во претходните прилики.

Изгледот на овие слушалки со Lightning врска е потполно ист со сегашниот модел, но наместо да прикаже делумно завршен приклучок, тој ни покажува Lightning конекција. Кога го поврзуваме со iPhone, можеме да видиме како преку врската Молња репродукцијата може да се паузира покрај зголемувањето и намалувањето на јачината на звукот. Сепак, работата на микрофонот вграден во контролното копче EarPods не е тестирана за да се види како работи.

Како што стана вообичаено кај овие типови видеа што се обидуваат да тврдат дека исчезнува 3,5 мм приклучок, овој нов пример не ни покажува докази што сугерираат дека Уредот е оригинален производ произведен од компанијата со седиште во Купертино. Првото нешто што се издвојува е дека дизајнот е потполно ист со сегашниот модел, бидејќи Apple би можел да го искористи тоа за да додаде некоја нова функција во командата или естетски да го обнови дизајнот на истата. Покрај тоа, финишот на врската останува ист како и претходните видеа што ги видовме досега, покажувајќи многу поинаква завршница од онаа што моментално ја користи Apple во овој тип кабли.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Норберт Адамс dijo

  Човече, тој конектор е скоро прикован (само малку подолг) од оној на каблите за полнење / синхронизација, ми дава дека ќе биде вака. Освен тоа, откако го видов куќиштето / батеријата што ја извадија пред неколку месеци, ми се чини (колку што патентите на мофи ќе затворат одредени авенија за дизајн) дека не треба да бидете премногу изненадени.

  Ох, и со стандардните слушалки веќе можеше да паузираш, да започнуваш, да прескокнуваш песни и да се вратиш од копчето на самите слушалки, дури и на првите модели на iPhone, па префрлувањето на молња не значи подобрување ниту во овој аспект.

  Елиминацијата на 3,5 приклучокот како цена за водоотпорен iPhone ми се чини во ред. Но, се плашам дека ќе биде нешто што не е многу добро прифатено, освен ако не дојде до некакво спектакуларно подобрување (звук?) Со промената.

  честитки

  1.    Луис V dijo

   Пропусниот опсег што може да го даде приклучокот Молња е еквивалентен на оној на едноставната аналогна врска. Не се сомневајте дека ако на крај ги извадат тие слушалки, аудио квалитетот ќе биде супериорен во однос на сите аналогни слушалки.

 2.   Мигел dijo

  Што велам, и ако сакате да го користите iphone, или дури да го ставите тој конектор исто така на ipad, и сакате да го користите поврзан со миди со тастатури или други додатоци за да користите музички апликации како што правите?
  Досега го користев iphon во некоја пригода ставајќи тастатура со приклучок на камерата до приклучокот за lighning и излез на аудио преку 3.5 mm. Но, ако е вчитано, единствената опција ќе биде да поврзете USB интерфејс?