Прв официјален трејлер за „Неверојатни приказни“, серија чија премиера е на 6 март на „Епл ТВ +“

Неверојатни приказни

Во последниот месец се појавија многу вести поврзани со стриминг видео услугата на „Епл“, услуга што ќе добие голем број серии, документарни филмови, програми и филмови во наредните месеци. Една од највпечатливите, за заостанување Стивен Спилберг, е Неверојатни приказни.

Првиот официјален трејлер за Неверојатни приказни сега е достапна на YouTube каналот на Apple TV +, серија што се емитуваше на NBC помеѓу 1985 и 1987 година. Зона на самракот или Црно огледало се неколку примери на серии кои исто така ни нудат тема што меша мистерија и необјасниво.

Преработката на Неверојатни приказни ни раскажува 5 различни приказни во 10 епизоди. Секоја приказна ја играат различни актери, како и кој е зад камерите. Сепак, извршниот продуцент на римејкот на Неверојатни приказни е ист за сите епизоди: Стив Спилберг, барем за првата сезона.

Првата епизода од првата сезона ќе биде достапна на 6 март, прва сезона што ќе се состои од 10 епизоди. Некои од актерите што ќе ги најдеме во оваа нова преработка на Неверојатни приказни се Дилан Обријан (протагонист на трилогијата Лавиринтниот тркач), Викторија Педрети (Некогаш и во Холивуд), Oshош холовеј (Изгубени, колонија), Саша Александар (Рицоли и Острови, НЦИС, Бесрамен) и Роберт Фостер (Ел Камино, ieеки Браун, Мунхоланд Драјв).

Неверојатни приказни беа преведени во Шпанија како Неверојатни приказни и во Латинска Америка како Неверојатни приказни. Таа беше номинирана за 12 награди „Еми“, но поради слабиот успех во публиката, NBC одлучи да не го продолжи по две години. За среќа, Apple сакаше да ја земе диригентската палка и да го врати на малите екрани со производството на Спилберг, иако тоа не обезбедува успех.

Apple TV + има цена од 4,99 евра месечно. Ако планирате да купите или веќе сте купиле iPhone, iPad, Apple TV или Mac, Apple ви нуди една година бесплатна претплата на својот видео-сервис за стриминг, односно имате само 90 дена да го побарате тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.