Пребарувајте на Интернет од кој било екран на вашиот iPhone

слика

Во многу прилики кога сме на Фејсбук или Твитер или кога тие ни испраќаат е-пошта ние сакаме брзо да бараме каква било завршница на Интернет. Брзо се претвора во напуштање на екранот каде што бевме и барајќи каде прелистувачот треба да притисне и да се сместиме во лентата за пребарување.

Ние исто така можеме да пристапиме преку мултитаскинг на малку побрз начин, но на ист начин тоа е долг процес и тоа на половина пат може да ја одземе желбата за извршување на пребарувањето. За среќа, преку Jailbreak можеме да имаме пристап од каде било во системот. 

слика

Зборуваме за TextSearchPro што во комбинација со Активатор или FlipSwitch ни овозможува преку гест на екранот на нашиот iPhone приказ на прозорецот за пребарување. Кога ќе се повикаме на измени, тој ќе се појави на екранот на iPhone над која било апликација каде наоѓаме поле за текст каде што ќе треба да ги внесеме поимите за пребарување.

Но, исто така, ако бараме да го најдеме преводот, можеме да го поставиме тоа пребарувајте го речникот на iOS. Во подесувањата за дотерување, можеме да утврдиме во кои машини за пребарување сакаме да извршиме пребарување: Google, Bing, Yahoo, Baidu или Yahoo Japan.

Резултатите Ни ги покажува преку прелистувачот на самиот tweak што ни овозможува да ги извршуваме истите функции како и со Safari, но исто така можеме директно да го отвориме Safari со резултатите од навигацијата. TextSearchPro е достапен на репродукцијата BigBoss за 0,99 долари. Имајте на ум дека е задолжително да ги инсталирате активаторот или FlipSwitch, во спротивно нема да можеме да го користиме за да го активираме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.