Прегледајте ги вашите ДВД-а од iTunes, iPhone или iPad со MacX DVD Ripper Pro (натпревар)

macdvd

Додека форматот ДВД станува минато, дигиталниот формат продолжува да го шири своето владеење. Ако имате филмови ДВД што сакате да го прегледате на iTunes, на вашиот iPhone или на iPad и не знаете како да ги пренесете, ние ви кажуваме како да го направите тоа во iPhone News. За да го направите ова, ние ќе ја користиме програмата MacX DVD Ripper Pro, способни за пренесување на вашите ДВД-а на iPhone, iPad или Mac. Можеби ќе треба да префрлите приватно ДВД на вашиот компјутер за да зачувате копија или да го поставите на YouTube или едноставно сакате да прегледате филм што го имате во вашата колекција. Оваа програма ќе ви помогне да го сторите тоа и имате можност да ја набавите бесплатно, од сега до 31 декември 1.000е се играат XNUMX бесплатни примероци на ден. Ако успеете да добиете копија, ќе имате неограничен пристап до сите опции на програмата, освен за повремени ажурирања. Ако сакате, можете да добиете и еден платена копија.

ДВД-то MacX поддржува десетици формати. Со оваа програма можеме да ги пренесеме нашите ДВД во MP4, H.264, MOV, AVI, WMV, MPEG, FLV, M4V датотеки; меѓу другите. По пренесувањето на податоците, преку едноставен и интуитивен интерфејс, ќе најдеме и опција за уредување видеа во програми како што се Final Cut или Adobe Premiere.

macx-dvd-ripper-pro

Програмата е со голема брзина, така што можеме брзо да пренесуваме датотеки, особено ако имаме компјутер кој има неколку процесори. Квалитетот ќе остане на највисоко ниво. Исто така, мора да нагласиме дека апликацијата е способна да заобиколи разни безбедносни стандарди и регионални кодови за да можеме да ги гледаме нашите видеа без проблеми. На овој начин, сите наши клипови ќе станат достапни во iPhone 6s / 6s, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Pro и Apple TV, плус други уреди.

Запомнете дека до крајот на годината можете да добиете MacX DVD Ripper Pro бесплатно.

macx-dvd-ripper-pro-2


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.