Преглед на звучник за креативен вуф 2 Bluetooth

Откако го пробав фантастичниот Криејтив рик, сега е ред на Креативен буф 2, нов серија Bluetooth звучник што се издвојува по својата содржина и посветеност на квалитетот на звукот.

Смешно колку повеќето преносни звучници за Bluetooth дека ги има денес, тие можат да се пофалат со големи количини и кога ги слушате во живо, нема никој што може да ја поддржи таквата моќ. Звучат гласно, да, но звучат и лошо. Ова не е ништо повеќе од маркетинг техника слична на онаа на мегапиксели со мобилни фотоапарати и тоа е дека повеќе не е секогаш подобро, а Криејтив вуф 2 е доказ за тоа.

Креативен буф 2, први впечатоци

Креативен буф 2

Со впечатлив дизајн кој дополнително се истакнува благодарение на неговиот куќиште од хром (многу fondубител на стапалки), Креативниот вуф 2 изненадува прв пат кога ќе го имаме во рака. Не е едно од најмалите што сум го имал, но не е едно од најголемите, одржувајќи a содржана големина (65,8 x 99,1 x 96,6 mm) што не казнува да го носи никаде, дури и ако патуваме често.

Неговата тежина е 276 грамови, повторно, средина помеѓу најлесните и потешките опции, но во секој случај, бројка што не го казнува факторот за преносливост.

Креативен буф 2

Благодарение на Bluetooth-врска, Creative Woof 2 може да се користи безжично со нашиот iPhone или кој било друг аудио извор што го има овој протокол. Исто така, постои можност за користење на помошен влез базиран на приклучок од 3,5 мм, со што се опфатени двете најчести врски што се користат во моментов.

Конечно и пред да се зафатиме со прашањето за квалитетот на звукот, Креативниот вуф 2 може да се користи како слободен раце. Во горната област имаме големо копче кое ни овозможува интеракција со повици и благодарение на интегрираниот микрофон, можеме да разговараме со другата личност директно од звучникот.

Квалитет на звук

Креативен буф 2

Би сакал да имаше повеќе брендови со креативната филозофија. Не станува збор за претворање на преносен звучник во 5.1, туку за да можеме да ја пренесеме нашата омилена музика насекаде, со пристоен волумен и најдобар можен квалитет на звук. Во сето ова, Креативниот вуф 2 е во право.

Како што велат, звучникот е мал, но силеџија и зад својот футуристички изглед, се крие а квалитетен производ што е проучено до милиметар за да се понуди најдобриот можен квалитет на звукот.

За разлика од конкурентските производи, Криејтив вуф 2 не е воодушевен од издигнувања, нема конзервирани средини или падови што изобличуваат штом ја зголемиме јачината на звукот малку. Производот на Криејтив ни нуди а чиста и јасна репродукција на која било фреквенција, овозможувајќи ни да уживаме во дефинирани басови и средни и високи фреквенции кои ја исполнуваат просторијата во еднакви делови.

Креативен буф 2

Најдоброто нешто е што не е важен обемот на кој ја слушаме музиката од Creative Woof 2, говорникот се однесува добро И не ги губи трудовите кога ќе се обидеме да ги извадиме боите од неа во големи количини. Уште повеќе, таму можеме да ја цениме одличната работа на компанијата направена на басот, правејќи ги да останат присилно и воопшто да не изобличуваат.

Со почит, Креативниот буф 2 ги заобиколува звучниците помали и поголеми од него. Едноставно затоа што стереотипите со големи количини се оставени зад себе и тие се определија за квалитет. Зошто сакаме прекумерен волумен ако звучи толку лошо што влегува длабоко во нашето тело? Тоа нема да ни се случи со Креативниот вуф 2.

Креативен буф 2

И бидете внимателни, овој звучник воопшто не звучи ниско, едноставно е избегнато да надмине одредени нивоа во кои звучник со оваа големина не може повеќе да работи соодветно.

Вкупно ќе имаме до шест часа континуирана репродукција благодарение на нејзината внатрешна батерија. Промашуваме дополнителен час за да не се грижиме за тоа подолго, но со целосен циклус на полнење, ќе ги покрие дневните потреби на многумина.

Како единствена негативна точка, локацијата на копчињата може значително да се подобри. Прекинувачот за напојување е на основата за поддршка и копчињата за контрола на репродукцијата се наоѓаат на дното, принудувајќи нè да го креваме звучникот секогаш кога сакаме да притиснеме кое било од нив. Вистина е дека поголемиот дел од времето ќе го користиме iPhone за ова, но подостапната позиција не би била лоша.

Заклучоци

Креативен буф 2

Постојат многу преносни звучници што минале низ моите раце и случајно или не, Creative е на врвот на списокот со оние со најдобар квалитет на звукот.

Земајќи ја предвид големината на овој Вуф 2, ние мора да ја процениме работата што стои зад овој производ, секогаш под претпоставка дека се соочуваме со Пренослив звучник Не е наменет да замени ниту еден домашен звучен систем (2.1, домашно кино, итн.).

Креативен буф 2
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
49,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 95%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите

 • Квалитет на звук, дури и при големи јачини на звук
 • Може да се користи како слободен раце
 • Впечатлив дизајн

Contras

 • Пристапност до копче
 • Батеријата може да понуди малку поголема автономија

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Коли Кабуто dijo

  Простете, но кој аудио плеер го користите?
  благодарам многу!!