Прегледајте го Сеизмик 6, случајот со iPhone што отскокнува

Сеизмик 6

Барате заштита за вашиот iPhone надвор од едноставни и несигурни транспарентни или меки футроли? Не барајте повеќе, во „Актуелидад Ајфон“ случајот го ставивме на тест под напнатост Сеизмик 6 од Лунатик, случај против шок што ќе ги избегне оние лица што ги имате кога iPhone паѓа на земја.

Seismik 6 е насловна страница на реномираната компанија Лунатик, која излезе на пазарот со познатата TakTik Extreme и благодарение на групното финансирање, блиндирана футрола за iPhone која достигна огромна рејтинг IP68, дури и издржа да ја помине автомобил.

Преглед на видео:

Како што можете да видите, Seismik 6 е случај да се земе предвид за најсложените Што се однесува до заштитата, без да се оди во крајности како што е TakTik Extreme и со уникатен дизајн кој се разликува од оние што веќе ги гледаат OtterBox и другите брендови.

На видеото го споменувам случајот Архитек, затоа ви приложувам фотографија од наведената корица за да можете да ја видите и споделите која најмногу ви се допаѓа:

Архитек

За цена од 29 € можете да земете куќиште кое совршено ќе го заштити вашиот уред од најагресивните капки, ќе можете да ги користите сите порти и копчиња (дури и прекинувачот за исклучување, што заборавив да го вклучам во видеото, но е присутен во копчето форма).

Можете да го видите целиот каталог на корици во Официјална веб-страница на Лунатик (Притиснете овде).

За какви било прашања, не двоумете се да коментирате, до следниот пат!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Jimими iMac dijo

  На крај не го купувате iPhone 6 plus заради тоа колку е голем и го добивате овој случај дека освен што е најстрашното нешто што сум го видел, како да сте имале +, не е ни чудо што не извади го за плус, веќе ќе беше таблет.

  1.    Хуан Колила dijo

   „Ужасната“ работа се заснова на лични мислења, ми се допаѓа, и добро, таа е достапна за iPhone 6 Plus, има некои од нас кои сакаат ваков тип на куќишта поради безбедноста што ни ја дава главно или удобноста при работењето според какви работи (пишувам подобро бидејќи страните на екранот се пошироки.) (не би сакал iPhone да има повеќе рамки на екранот, но ми се допаѓа што случајот е факторот што го зголемува затоа што можам да отстранам кога и да посакам и затоа што тие рамки се способни да шират огромна количина на сила).

  2.    Хуан Колила dijo

   Кодот за попуст е GOGO20