Преглед: Го ставивме на тест случајот Балистички скапоцен камен

балистички накит

Во последните денови имавме можност да го тестираме случајот Балистички накит, Еден случај што не само што додава стил на вашиот iPhone, исто така ве штити од најчестите падови. Лично, не ми се допаѓаат многу случаите, бидејќи тие го одземаат оригиналниот дизајн на iPhone, но вистина е дека во некои случаи тие стануваат неопходни за заштита на терминалот од контакт со клучевите во џебот или паѓање. Ако споделите мислење со мене, тогаш треба да ја разгледате оваа алтернатива.

Скапоцен камен е про transparentирен случај, со што ќе се зачува дизајнот на вашиот iPhone 5 или iPhone 5s додека додавате оригинални елементи. Предниот дел го изложува екранот на вашиот телефон, додека задниот дел се издвојува по точките што го опкружуваат логото на каснатото јаболко. Најдоброто нешто во врска со транспарентниот стил е тоа што го открива стилот на вашиот iPhone. Достапен е и црн модел.

балистички 2

Заоблените агли се издвојуваат, дизајнирани да го заштитат екранот од можни руптури предизвикани од падови. Навлаката тешко додава дебелина на вашиот телефон, правејќи го погодно за кога сакате да го носите вашиот iPhone во џебот од панталоните. Овој слој на заштита помага во заштита од удари и гребнатини поради триење на површините.

А, за оние кои не сакаат навлаки што тешко се вадат и ставаат, предвидуваме дека тоа нема да се случи со корицата Балистички накит, што е лесно да се отстрани и да се стави за неколку секунди.

Лесно се притискаат сите копчиња и ниту приклучокот за слушалки, ниту полначот Молња не се блокирани.

Балистички накит е достапен во компанија онлајн продавница за само 20 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Лав dijo

    во Мексико можете да најдете балистички корици во http://www.TODOparaSMARTPHONES.com