Преглед на батеријата Aukey 8000 mAh

Aukey Power Bank 8000 XNUMX mAh

Исцрпувањето на батеријата во iPhone е една од грижите на многумина, за среќа, батеријата Aukey 8000 mAh ни ветува дека ќе уживаме во дополнителна автономија, ќе можеме да извршиме дури и неколку целосни циклуси на полнење за тие неколкудневни патувања или да ги покриеме потребите на неколку уреди.

За едноставна батерија, првото нешто што не погодува во врска со Банка за напојување на Ауки Батерија Тоа е неговото пакување или што е исто, презентација на производот. Тие можеа да се определат за едноставна кутија, но сакаа да отидат чекор подалеку и да понудат нешто многу попријатно за окото.

Aukey Power Bank 8000 XNUMX mAh

За почеток, сите употребени материјали се рециклираат за да се одржи таа зелена политика што сите треба да ја усвоиме во секојдневниот живот. Откако ќе се отвори кутијата, прекрасната обвивка станува главниот протагонист и како што можете да си замислите, 8000 mAh батерија тоа е внатре.

Продолжувајќи со откачувањето, овој производ вклучува како стандард а microUSB кабел и класичниот упатство за употреба во кое тие објаснуваат како работи батеријата.

Aukey Power Bank 8000 XNUMX mAh

Откако ја извадивме батеријата од куќиштето што ја штити, наоѓаме добро готов производ со правоаголен, но прилично тенок дизајн. Димензиите на батеријата се 146 x 70 x 10 милиметри и тежи 180 грама, Мислам дека за да има капацитет од 8000 mAh, неговиот аранжман е доста успешен за да се претпостави преносливоста.

Работата на производот Aukey е слична на онаа на другите батерии на пазарот. Наоѓаме USB излезна порта што обезбедува a струја на полнење до 2,1 засилувачи и второ, имаме порта microUSB што ќе биде влезна врска за полнење на батеријата кога ќе се исцрпи.

Ауки банка за напојување

Како знаеме кога да го наполниме? За тоа има копче што ја активира батеријата и ја вклучува а индикатор за капацитет заснован на четири LED диоди сина, од кои секоја претставува 25% од вкупниот капацитет.

Полнење на iPhone со батеријата Aukey Power Bank 8000 mAh

Оки PowerBank

Ако имате намера користете ја оваа батерија со вашиот iPhone, тогаш можете да извршите неколку циклуси на полнење во зависност од моделот на мобилниот Apple што го имате. Еве ги расипаните можности на последните три модели на iPhone:

 • iPhone 6 Плус: 2915 mAh
 • iPhone 6: 1810 mAh
 • iPhone 5s: 1560 mAh

Ако имаме 8000 mAh, можеме 100% наполнете го iPhone 6 Plus вкупно 2,7 пати, iPhone 6 може да се полни 4,41 пати, а во случај на iPhone 5s, нешто повеќе од пет пати.

Се разбира, бидејќи станува збор за USB-врска, можеме да ја користиме надворешната батерија кој било друг уред како што се iPad, MP3 плеер, фото камера итн.

Aukey Power Bank 8000 XNUMX mAh

Најдобро од сè, иако може да изгледа дека батеријата Aukey Power Bank 8000 mAh е скап производ за неговите додатоци и добра завршна обработка, ништо не е подалеку од вистината. Во моментов можете да поминете 21,99 евра и е достапен во бела, црна или розова боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Чаби dijo

  Наводните полнења на iphones се во теорија / ориентација нели?
  Не сте го пробале за да го потврдите, нели?
  Затоа што ако го сторите тоа, јас сум 99% сигурен дека iPhone 6 нема да ви наплати повеќе од 3 пати.

  1.    Иријана dijo

   Но, не мислите дека тоа е волшебен подарок? Погледнете го нејзиниот пакет, колку е убаво!

  2.    Начо dijo

   Јас го проверив со мојот iPhone 6 и останатото е да го направам стариот. Тие се реални 8000 mAh и ако не, многу блиску до тоа да бидат.

 2.   Хоселуис Криадо Камачо dijo

  Цена?

 3.   JM dijo

  Здраво на сите, се обидувам да го наполнам iphone 4 со батеријата aukey8000mAh и не ме открива. Дали му се случило на некој друг?