Преглед на случај со мобилен Quattro Back

преглед-насловна-quattro-назад-само-мобилен

Во Актуалидад iPhone обично зборуваме за случаи со iPhone. Всушност, вчера, објавив преглед каде ви го покажав придобивки од случајот Just Mobile Quatro Folio. Претходно зборувавме и за други видови капаци, токму од истиот производител како и кај Куќиште AluFrame што нуди елегантна рамка од алуминиум што го опкружува целиот наш уред заштитувајќи го од какво било паѓање и случајот AluFrame Leather, алуминиумско рамно куќиште со допир на боја на задниот дел со кожа достапна во разни бои.

Овој пат ќе разговараме за капакот на Quattro Back од истиот производител. Оваа футрола ни нуди допир на разлика што се разликува од повеќето случаи што можеме да ги најдеме на пазарот, за да ни понудиме некои автентични кожни финиши рачно изработени и достапни во разни бои. Кожата на задната страна е мека на допир, што потврдува дека е вистинска кожа и не е пластичен материјал кој брзо се распаѓа со текот на деновите.

Преглед-quattro-назад-покритие-iPhone-6-плус16

Назад капакот Quattro го штити целиот заден дел на уредот заедно со неговите рабови, спречува кој било дел од уредот да дојде во контакт со земјата во случај на случајно паѓање. Корицата ни нуди а Неверојатно тенок комплет ако го споредиме со овој тип на корици. Внатре повторно наоѓаме микрофибер со висок квалитет опкружен со лесна рамка изработена од поликарбонат. Овој случај ни овозможува брз пристап до сите копчиња на нашиот уред и врските за слушалки и молња за полнење на нашиот iPhone.

Карактеристики на задниот капак на Quattro

Засилена шасија од поликарбонат

Шасијата изработена од армиран поликарбонат ни нуди добра отпорност на удари освен што дозволува куќиштето да биде доволно лесно, така што едвај ќе забележиме вишок тежина што може да му ја даде покрај дозволете да ги апсорбираат влијанијата без да се скршат.

Завршено во кожа

Преглед-quattro-назад-покритие-iPhone-6-плус61

Како и другите модели на компанијата, употребената кожа е автентична со завршна рака, што ни нуди издржливост и квалитет што нема да ги најдеме во ниту еден друг производител на навлаки што користи кожа што е всушност пластична што симулира кожа и која по неколку дена почнува да ја губи бојата.

Внатрешна обвивка на микрофибер

Преглед-quattro-назад-покритие-iPhone-6-плус13

Низ внатрешноста на куќиштето наоѓаме постава на микрофибер која го штити уредот од какво било триење на iPhone со футролата, особено при вметнување или вадење, бидејќи се вклопува како нараквица на нашиот уред.

Пристапност до копчињата и врските

Преглед-quattro-назад-покритие-iPhone-6-плус57

Врските на нашиот уред, како и копчињата се совршено достапно без да мора да не присилуваме да го вадиме телефонот од куќиштето во кое било време.

компатибилност

Овој случај е компатибилен со Модели на iPhone 6, 6 Plus, 6s и 6s Plus.

Мерките

Насловната страница на Quattro Back ни нуди неколку димензии 16 х 8 х 1 см и има тежина од 29 грама.

Достапни бои

За разлика од другите модели, каде црната е единствената боја што е достапна, капакот на Quattro Back е достапно во беж, црна, сива и розова боја, сите тие совршено се совпаѓаат со боите во кои се достапни најновите iPhone.

цена

Цената на обвивката во која било боја за iPhone 6 / 6s е 39,95 евра, додека капакот за моделот 6 Плус / 6с Плус изнесува 44,95 евра Двата модели се достапни директно преку Само Мобилна онлајн продавница.

Мислење на уредникот

Заден капак на Quattro
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
39,95 a 44,95
 • 80%

 • Заден капак на Quattro
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 95%
 • Издржливост
  Уредник: 95%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите

 • Кожа со висок квалитет
 • Заврши
 • заштита
 • Светлина

Contras

 • цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Жозе dijo

  Како и другите погрешни дизајни, тоа НЕ ја штити основата на телефонот