Преглед на закривен заштитен екран GPEL (SWEEPSTAKES)

GPEL-заштитник-iPhone-14

Заштитниците на екранот доаѓаат во многу видови, цени и материјали. Но, ако зборуваме за закривени заштитници на екранот, кои го покриваат целиот екран на нашиот iPhone и кои се направени со Gorilla Glass, опциите се намалуваат многу. Денес ќе го анализираме закривениот заштитен екран GPEL за iPhone, а исто така ви нудиме можност да освоите еден од двата заштитници што ги товариме меѓу нашите читатели. Подарете фотографии, видео и упатства подолу.

Новиот дизајн на екранот што ги претстави iPhone 6 и 6 Plus со закривени рабови, направи повеќето од заштитниците што ги наоѓаме на пазарот да не можат да ги покриваат целосно, оставајќи грозни рабови на рамката на екранот што го расипуваат дизајнот на нашиот уред. Но, не само естетиката е важна кај овој вид производи, бидејќи е уште поважно тие да ја исполнат својата мисија: да го заштитат екранот на нашиот iPhone. Пронаоѓаме многу заштитници изработени од различни материјали, но реалноста е дека повеќето се уништени од најмал пад принудувајќи нè да го отстраниме и да купиме друг заштитник. Дека заштитникот GPEL е изработен од Corning Gorilla Glass е гаранција во овој поглед..

GPEL-заштитник-iPhone-13

Со заштитниот екран на GPEL ги решивме двата проблеми. Од една страна, покрива 99% од екранот на нашиот уред, останувајќи покрај металниот раб и затоа е скоро бесценет затоа што е поставен. Ова има недостаток: не е компатибилен со сите корици што ги наоѓаме на пазарот. Лично, успеав да го тестирам со официјалниот случај на Apple и со два случаи на Spigen и нема проблем, па затоа не е тешко да се најдат компатибилни случаи.

GPEL-заштитник-iPhone-11

Секако дека нема проблем со квалитетот на сликата на екранот и овој заштитник. Осветленоста и деталите на нашиот екран остануваат непроменети, а исто така можеме да го користиме 3D Touch како и обично без најмал проблем. Конфигуриран во средна чувствителност Не сум забележал дека ме чини повеќе работа да ја користам оваа функција на новите iPhone-и со вклучен заштитник.

GPEL-заштитник-iPhone-12

Процесот на инсталација е многу едноставен и само треба да бидете внимателни да го имате екранот многу чист, за што можеме да ја користиме крпата за микрофибер што е вклучена во пакетот. Користејќи ги дупките на звучникот и копчето за дома како водич, заштитникот ќе се вклопи совршено и само ќе треба постојано да го поминувате прстот над областите каде што има воздушен меур за да го снема.

Заклучок

Совршен заштитник на екранот за оние кои покрај супериорната заштита, бараат и добар естетски резултат. Лесно се нанесува и без потреба да се нанесуваат течности или други покомплексни процедури, заштитниот екран на GPEL за iPhone 6 / 6s и 6 / 6s Plus повеќе отколку што ветува. Достапен е и во црно-бело за да се прилагоди на бојата на нашиот iPhone. Го имате на располагање на Амазон Шпанија:

Ние товариме два заштитници

Благодарение на GPEL можете да освоите еден од двата заштитници што ги играме. Тоа е моделот за iPhone 6 Plus и 6s Plus во бело, токму истиот што го анализиравме во оваа статија. Учеството е многу едноставно:

 • Мора да нè следите на Твитер (@A_iPhone) за да можете да кликнете на следното копче.

 • Мора да напишете твит со хаштагот #sorteoactualidadiphone во кој споделувате врска до овој напис. Го имате многу лесно со кликнување на следното копче.

 • Мора да напишете коментар за овој напис што го означува вашето корисничко име на Твитер.

Рокот за учество ќе заврши следниот петок во 23:59 часот. Имајте на ум дека за учество мора да ги исполните трите барања и дека ние исто така испраќаме само до Шпанија. Со среќа на сите.

Победници

Победници на ждрепката се:

 • @gorkasantos
 • @ jcardenas32

!! честитки !! Контактирајте ме приватно (@luispadillablog) за да можете да го испратите заштитникот дома. И на останатите, ви благодарам многу за учеството! Следниот пат ќе има повеќе среќа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

116 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кристијан dijo

  моето корисничко име е @ChristianRocki

 2.   Atонатан dijo

  Моето корисничко име е @ jarias20.

  Среќно за сите вас!

 3.   Серхио М (@ SergioM19) dijo

  Моето корисничко име е SergioM19

 4.   Хуан Луис Салазар dijo

  Моето корисничко име е @ jlsm99.

 5.   Пратеник од Гилем dijo

  Моето корисничко име е @chuckywilly

 6.   Александар dijo

  Моето корисничко име е Alex_230481

 7.   Мигел dijo

  @macamara

 8.   Ентони dijo

  @ Adarve11

 9.   Усија Фернандез Фереиро dijo

  Моето корисничко име е @ uxx23

 10.   Александар dijo

  @ Dybek94

 11.   Едвај dijo

  Моето корисничко име е @anka_banca

 12.   старател dijo

  Се надевам дека ќе го освојам овој заштитник. @VasiSibisan

 13.   Ману dijo

  @manuelynuria. Сметам дека е многу добар заштитник за мојот бел iPhone 6s plus.

 14.   ГОРКА САНТОС dijo

  @gorkasantos. Импресивно! Многу убаво и сигурно дека за мојот 6Plus е совршен !!

 15.   Хорхе dijo

  Моето корисничко име е handsome_jorge

 16.   oseозеан (@ josean69) dijo

  @ josean69 многу добар заштитник.

 17.   Виктор dijo

  Моето корисничко име е @ victordios55 Нема да ме допира туку за учество и обид да не оставам хехехе☺️☺️

 18.   Хозе Хавиер Перез dijo

  Корисник @josejperezm

 19.   GSeliaX dijo

  корисник @EliasBelguiti многу убаво заслужува да биде во моите 6-ти

 20.   Томас Марко dijo

  Корисник @tommy_marco

 21.   Ангел Дејвид Варгас dijo

  Корисник @Angelldavid

 22.   Алекс алварадо dijo

  Алексалварадо17

 23.   Хозе Карлос Сиера dijo

  мојот корисник е @ jcsierra8 поздрав

 24.   Хорхе Наварете dijo

  @jorgeluisnp

 25.   Јован dijo

  @ jao677

 26.   Луис dijo

  @ luisurla99 многу добар заштитник

 27.   Марчело dijo

  @mrondanelli

 28.   Јован dijo

  Корисник @ xico000

 29.   Гринсут dijo

  Мое, @greensouth, ве следи засекогаш

 30.   Хари dijo

  @ES_Кочер

 31.   Дејвид dijo

  Моето корисничко име е @brownillo

  Честитки!

 32.   албу dijo

  Корисник: @albu_

  Среќа !!

 33.   Марлон dijo

  Моето корисничко име е @marlon_jaraba

 34.   Ricardo dijo

  @ ricardoapa73 благодарам за написот, сакав да се ослободам од излитениот заштитник што го носам долго време ..:

 35.   Хорхе dijo

  Моето корисничко име @jorgebertola

 36.   Хозе Г. dijo

  Моето корисничко име е @ josepr1318

 37.   Sergio dijo

  Mio @ storres99

 38.   Алберто dijo

  Корисник @albertopeligros

 39.   Карлос Суарез dijo

  Моето корисничко име е @carlossscuti

 40.   Такеши фабијан dijo

  Моето корисничко име е: @ TAFA_30

 41.   Роџер Јофре dijo

  Моето корисничко име е @rogerjofre

  Среќа

 42.   Раул Авилс dijo

  Поздрав.

  @el_avi е моето корисничко име.

 43.   Хавиер Идалго dijo

  МОЈ корисник е @bboy_javi

 44.   Даниел Терерос dijo

  Мој корисник на Твитер е @ danytc87

  Ви благодариме за подарокот!

 45.   Џонатан dijo

  Корисник @ jqa55

 46.   Хектор dijo

  Моето корисничко име е @ Hector_Gomez19
  Среќно на сите !! И среќни кралеви

 47.   алваројрх dijo

  Моето корисничко име на Твитер е @Alvarojrh

  Нека е среќата со мене !!

 48.   Виктор dijo

  Корисник @ victormv88
  Со среќа !!

 49.   Лидија dijo

  Мојот корисник е @biteljuices Среќен ден на трите кралеви !!!!!

 50.   Озирис dijo

  Корисник @osirismorla

 51.   Мануел Анхел Борего Лопез dijo

  Моето корисничко име е @ manubishop75

 52.   светски свет dijo

  @humaworld
  среќа на сите

 53.   Алваро dijo

  @ belfont85

 54.   Pablo dijo

  Моето корисничко име е: PabloGaray

  Поздрав.

 55.   Карлос dijo

  Среќа. Моето корисничко име е carlos_mv83

 56.   Ротче dijo

  @EstradaHc

 57.   Dj Gato (@ gato21dj) dijo

  моето корисничко име е @ gato21dj

 58.   Александар dijo

  Одлично би изгледало на мојот сребрен iPhone 6s @Alexiconyo

 59.   matias dijo

  сите подготвени !!! моето корисничко име е @matiascocinero

 60.   зрели dijo

  моето корисничко име е @ferrara_bar

 61.   Еду dijo

  Моето корисничко име е @Namtaru

 62.   Керол dijo

  Моето корисничко име е @ blackbirdd9

 63.   Chema dijo

  Моето корисничко име е @elnietodelolo

 64.   Роберто dijo

  Би сакал да го освојам заштитникот затоа што тој работеше градежништво @ROBERTOAPLLEMAC

 65.   Роберто dijo

  @ROBERTOAPPLEMAC Претходно грешев

 66.   романпехе dijo

  Па, ништо, умрената е фрлена… @_olmus_

 67.   Фернандо dijo

  @ FDuran84

 68.   Емилио мапин dijo

  корисник @nanicox

  Јас би можел да го користам мојот портокалов случај

 69.   Rubén dijo

  Моето корисничко име е @ruben_dariomart

 70.   Луис dijo

  @ luismur8

 71.   Алекс dijo

  Моето корисничко име е: @ ABoix2

  Звучи како прилично добар заштитник за мене. Се најдобро.

 72.   Рафаел Хозе Муњоз dijo

  Моето корисничко име е @ RajomumaM2

 73.   Хулио dijo

  Корисник: @papachuvi

 74.   Даниел Гонзалес Перез dijo

  @DaniGlezP

 75.   Карлос dijo

  @cvillafa

 76.   p3lagius dijo

  Јас сум @ Pelagius73

 77.   Рафа dijo

  @ carpediem_03

 78.   Жозе dijo

  Импресивен, добар извештај.
  Корисник @ jos3mp

 79.   Јосехал dijo

  корисник е @josechal

 80.   педроалас dijo

  мојот корисник @ pedrowallace2

 81.   Себастијан dijo

  Здраво
  Моето корисничко име е себилара

 82.   Жозе dijo

  На Твитер сум: cote_vlc
  Среќно на сите !!

 83.   јордијсп dijo

  Моето корисничко име на Твитер е: @jordi_jsp
  Ви благодариме!

 84.   димензија8 dijo

  Моето корисничко име на Твитер е dimonio8

 85.   Xavier dijo

  Одличен заштитник

  @ проповедник_

 86.   javi_v_m dijo

  Тој е совршен заштитник за iPhone 6S. Моето корисничко име на Твитер е @javi_v_m

  Со среќа на сите!

 87.   Тсингуди dijo

  Изгледа добро …. Твитер: @eskamotxe

 88.   Тсингуди dijo

  И каде може да се купи и по која цена?

 89.   Миг dijo

  Моето корисничко име е @eymigue

 90.   Марисол dijo

  @mosiviri

 91.   Изитон dijo

  моето корисничко име е @ isidromiguel93

 92.   Шур Битфеникс dijo

  @ShurBitfenix

 93.   Хозе Антонио dijo

  @ jar77jar

 94.   Алма Аланис dijo

  @almajefi

 95.   Франциско Хавиер dijo

  @boy_painter

 96.   Даниел dijo

  @ dani464 Со среќа на сите

 97.   Хорхе dijo

  @JORGEMARTINTOV

 98.   Ентони dijo

  Мој корисник е @gomechuelo

 99.   Марија dijo

  Моето корисничко име: @maria_mmojarro

 100.   Гилем dijo

  моето корисничко име е @ferrabau

 101.   Габриел Ортега dijo

  Добри пријатели, мојот корисник на Твитер е @gabrielort благодарам !!!

 102.   Жозе dijo

  Моето корисничко име е @ jcardenas32

 103.   Енрике Каралпс dijo

  Среќно на сите, а особено на мене

 104.   Енрике Каралпс dijo

  Мојот корисник @elnuevopobre

 105.   Кристофер Вердуго dijo

  Мој корисник на Твитер е: @CVerdugoE
  Со среќа на сите

 106.   Бладо13 dijo

  Ајде да видиме дали имаме среќа, моето корисничко име на Твитер е @ JFMDBlado13

 107.   Педро dijo

  Моето корисничко име е @PedroMTGr

 108.   ел_чен (@ el_chen1977) dijo

  Моето корисничко име е @ el_chen1977

 109.   Жозе Мануел dijo

  Не знаев ваков вид заштитници. Одлично е за закривениот екран, што значително ја подобрува неговата завршница.
  Моето корисничко име е @arivag

 110.   Гонзало dijo

  Конвенционалните заштитници се катастрофа од секој поглед. Се чини дека ова е решението. Моето корисничко име е @gommace

 111.   Dani dijo

  моето корисничко име е @ Danidance1

 112.   Мијакарма dijo

  Корисник @ miguelphoto2

 113.   Хуанлу dijo

  Корисник на Твитер: @ JuanluR8

 114.   Крисроп dijo

  Корисник @ 28crisrope

 115.   Sergio dijo

  Корисник @serpegama, чекајќи ме заштитникот да ме допре.

 116.   М Λ Я IO ♛ (@MarioAparcero) dijo

  КОРИСНИК @marioaparcero