Преглед на звучници Veho 360 M6 со ретро дизајн

Звучник Veho 360 M6

На пазар полн со преносни звучници, сè потешко е да се разликувате од конкуренцијата. Во случај на говорникот за кој ќе зборуваме денес, на Вехо 360 М6, брендот се потпира на елегантен дизајн и со одредени климања кон минатото за да го постигне тоа.

Ајде да видиме што има овој звучник за Bluetooth од посебна и ако вреди да се купи во однос на другите алтернативи на пазарот.

Veho 360 M6, први впечатоци

Звучник Veho 360 M6

Кога првпат го отворивме Кутија за звучници Veho 360 M6 ја наоѓаме следната содржина:

 • Bluetooth звучник
 • 3,5 mm аудио кабел заснован на приклучок
 • MicroUSB кабел за полнење
 • документација

Недостасува обвивка транспорт за да го чуваме звучникот додека патуваме со него или да го заштитиме од прашина. Тоа е додаток што секогаш се цени и што ќе помогне да се заштити овој додаток чија естетика е нејзино главно богатство.

Страна на звучникот на Veho 360 M6

Штом сме со звучникот во наши раце, сфаќаме колку е добро направено. нејзините алуминиумско тело полиран во комбинација со тркалезни метални копчиња и кожна рачка го прават тоа многу пријатен за окото. Тој е многу убав и без сомнение, ќе сакате да го користите како украсен елемент.

Звучник Veho 360 M6

Спарување со iPhone (или кој било друг уред) Компатибилен со Bluetooth) е направено следејќи го вообичаениот процес, ништо ново во овој поглед. Ако немаме аудио извор со Bluetooth, секогаш можеме да го користиме помошниот влез од задната страна и да слушаме музика користејќи го аудио приклучокот за цел живот.

Ако конечно се одлучиме за поврзување со Bluetooth, исто така и Veho 360 M6 ќе работи како без раце да одговориме на повици и можеме да ја контролираме репродукцијата на музика со копчињата на горниот дел.

Во однос на квалитетот на звукот, Veho 360 M6 е во согласност со другите производи од истиот сегмент. Неговите мали димензии не спречуваат да имаме извонреден квалитет иако да, зад ткаенината мрежа што ја наоѓаме два звучници со 3W RMS кои обезбедуваат доволно моќ да ја полнат просторијата или да слушаат музика надвор.

Копчиња Veho 360

Квалитетот на басот е точно, тоа покажува дека ги има, но немаат длабочина (логично од друга страна). Што се однесува до издигнувањата, сметам дека се премногу „гарнирани“. Се чини дека тие сакаа да дадат лажна сензација на висок волумен и за тоа, високите фреквенции уживаат во голема важност, што е досадно додека ја зголемуваме јачината на звукот. За среќа, изедначувачите прават чуда и можеме да ги искористиме за да го направиме звукот на Veho 360 M6 по наш вкус. Откако ќе се изедначи, Veho 360 M6 звучи одлично (бидете внимателни, секогаш имајќи предвид дека имаме работа со преносен звучник).

Еден аспект што треба да се потенцира е нејзината внатрешна батерија од 1800 mAh што ветува автономии до 8 часа. Иако не користиме звучник, неговата стапка на само-празнење е многу мала, па ако кога сте го користеле за последен пат сте имале батерија, следниот пат ќе ја имате и вие.

Заклучоци

Звучник Veho 360 M6

Тешко е да се оправдаат 150-те евра што ги чинеше Veho 360 M6. Добриот дизајн не е доволен за да го убеди корисникот, но сега кога е достапен на половина од цената, овој звучник за Bluetooth станува добра опција да ја слушате нашата музика насекаде

Вехо 360 М6
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
71,49
 • 80%

 • Вехо 360 М6
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 100%
 • Издржливост
  Уредник: 95%
 • Завршува
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Дизајн
 • Внатрешна батерија

Contras

 • Дизајн
 • Не доаѓа со покритие
 • За да звучи добро, треба да повлечете еквилајзери

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.