Преглед на кожни футроли Муџјо за iPhone 11 Pro Max

Mujjo ги ажурираше своите класични кожни футроли за да одговараат на ново лансираните модели на iPhone, и тоа го прави со задржување квалитетот на материјалите и завршниците што го карактеризираат и го направија најдобра алтернатива за официјалните случаи на Apple. Премиум кожа, многу тенок дизајн и завршетоци од прва класа кои гарантираат дека со текот на времето не само што нема да биде проблем, туку и ќе му се даде на случајот личен карактер.

Ги тестиравме двете достапни верзии, традиционалниот ракав и ракавот на држачот на картичката, кој исто така доаѓа нова „алпски зелена“ боја што изгледа навистина спектакуларно на нашите уреди, покрај тоа што ќе ни понуди слот за поставување на две картички што ќе ни овозможат да го оставиме паричникот дома.

Традиционалната кутија има нов дизајн прилагоден на iPhone 11 Pro Max, со квадрат совршено прилагоден на новиот аранжман на тројната леќа на камерата. Допирот на кожата го рефлектира нејзиниот добар квалитет и овозможува безбеден зафат на уредот и неговиот потполно минималистички дизајн е прекинат само од отворот за камерата и за прекинувачот за вибратори. Дури и копчињата за напојување и јачина на звук се покриени со одлична кожа, без да влијаат на нивната пулсација. Во традиционалниот модел нема да најдеме споеви или споеви од каков било вид, што не е само важно естетско ниво, туку и од аспект на издржливост.

Внатре во мека микрофибер се осигурува дека челичната и стаклената површина на вашиот iPhone ќе бидат заштитени. Рабовите на куќиштето се држат доволно, така што ако го ставите iPhone со лицето надолу, тој нема да се оштети на екранот, а делот од приклучокот, звучникот и микрофонот на Молња е целосно отворен. Куќиштето има крута внатрешна структура, што покрај тоа што го прави куќиштето поцврсто, помага да се заштити и терминалот. Во врска со заштитата од пад, можеме да очекуваме нормална заштита, без воена сертификација или слично. Таа е погодна футрола за нормална употреба, за оние кои бараат нешто убаво, издржливо, слабо и квалитетно.

Сè што рековме може да се примени на случајот со картичката, што е во согласност со сите карактеристики на претходната, но има и слот во кој можеме да вметнеме до две картички. Овој џеб е зашиен во иста кожа како и задниот дел на куќиштето, а тоа го прави со видливи рабови кои дури го подобруваат и дизајнот на куќиштето. Со картички, капакот малку ја зголемува дебелината на терминалот, како што е очигледно, но сепак сè уште е една од најтенките кутии со карти што можете да ги најдете на пазарот. Новата „алпски зелена“ боја е многу убава и ценето е што Муџјо додава поживописни бои на своите корици. И двата модели се достапни за годинашните три модели на iPhone (iPhone 11, 11 Pro и 11 Pro Max) во боите кафеава, црна, сина Монако и зелена алпска.

Мислење на уредникот

Тие се класика на сите години, а одржувањето на нивото од година во година не е лесно. Кожните футроли „Муџо“ за нашиот iPhone се без сомнение најдобрата алтернатива на официјалните од „Епл“. Доколку барате кожна футрола со врвен квалитет, тенка, издржлива и со дизајн на исто ниво со iPhone, нема да најдете ништо подобро од овие на Mujjo. И, ако сакате тоа да биде држач за картички, имате совршен модел за тоа со скоро никакво зголемување на дебелината. Неговата цена е исто така пониска од онаа на официјалните корици: од 40 € на конвенционалното покритие на Амазон (линк) и од 55 € ако го сакаме со држач за картичка (линк).

Кожни случаи Муџо
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
40
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Материјали и завршетоци од прва класа
 • Добра издржливост
 • Многу внимателен дизајн
 • Достапна е опција за држач за картичка

Contras

 • Нормална заштита, не супериорна

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.