Преглед на звучници ZIPP Mini Copenhagen

цип-мини-копенхаген

Последните неколку дена бевме тестирање на некои звучници што ни оставија одличен вкус во нашите усти, како за квалитетот на звукот што го пренесуваат, така и за нивниот внимателен и елегантен дизајн. Неговото име е ZIPP мини Копенхаген и тие се произведени од марката Libratone.

Овој скандинавски бренд секогаш нè изненадуваше од квалитетот на вашите уреди. Сега со ZIPP Mini Copenhagen ја имаме целата моќ на неговиот претходен ZIPP Copenhagen модел, но во потесна големина за да можете удобно да ја движите низ куќата. Да видиме сè што овој говорник ќе ни понуди.

И да завршиме со анализата, имаме изненадување, бидејќи ние ќе направиме томбола на единица меѓу сите читатели. Дали се осмелувате да победите?

Одличен дизајн

патент-мини-копенхаген-дом

Првото нешто што се истакнува кај овој звучник е неговиот убав и внимателен дизајн. Сите материјали се со висок квалитет; основата и каросеријата се изработени од алуминиум, заменлив капак и достапен во разни бои Направена е од италијанска волна, а горната рачка е од кожа. Целиот комплет е многу добро интегриран и е многу робустен и компактен.

Големите разлики помеѓу нормалниот модел ZIPP Mini (199 €) и ZIPP Mini Копенхаген (349 €) се визуелно, бидејќи нормалниот ZIPP Mini има поосновен капак, финишот е бел сатен наместо алуминиум, а рачката не е кожа .

детали за патент-мини-копенхаген

На контролите одозгора се тактилни и со многу впечатлива и елегантна завршница. Логото на брендот изгледа многу добро интегрирано во дизајнот и чувството кога се врти јачината нагоре и надолу е задоволство.

Технички карактеристики на ZIPP Копенхаген

поврзување со патент-мини-копенхаген

Звучникот е опремен со технологија Acoustic FullRoom што ви овозможува целосно пополнете твојот дом со неговиот звук. Вкупната понудена моќност е 60 вати на 2 канали засилен DSP засилувач. Аудиото е висока 96 kHz / 24 битна висока резолуција и има фреквентен опсег од 50 Hz - 20 kHz.

Внатрешната батерија има автономија од 10 часа континуирана репродукција без оптоварување. Откако батеријата ќе се потроши за околу 60 минути, таа е целосно наполнета.

На ниво на поврзаност можеме поврзете го уредот со вашиот паметен телефон преку Bluetooth 4.0 и апликација специфична за производителот. Откако ќе се поврземе со паметниот телефон, можеме да ја користиме наведената апликација конфигурирајте ја Wi-Fi конекцијата на звучникот директно да пристапува до Интернет и да го користи без користење на мобилниот. Откако ќе имате Интернет, ZIPP Mini Copenhagen може да пушта музика преку Spotify Premium или со 5 онлајн радија што можете да ги програмирате по ваш вкус и многу едноставно со апликацијата. Ако немате Spotify Premium, можете да ја користите и бесплатната верзија, но тоа е можно само со извршување на Spotify на вашиот паметен телефон и испраќање на музика до звучникот преку Bluetooth.

Покрај тоа, тој исто така нуди традиционален 3.5 мм влез за мини-приклучок, USB за поврзување на меморија со музика, Airplay и DLNA.

Работете со повеќе звучници како тим

цип-мини-копенхаген

Благодарение на технологијата SoundSpace Link, звучниците на Libratone можат да се групираат заедно за да имате до конфигурирани до 16 звучници на истата безжична мрежа.

Мислење на уредникот

Звучник за ZIP Копенхаген ZIPP
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
a 349
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 95%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Квалитет на звук
 • Квалитетен дизајн, копчиња на допир
 • Поврзување преку Bluetooth, Wi-Fi, Airplay, итн

Contras

 • Ако сте корисник на Spotify и сакате да го користите преку Wifi, ќе треба да имате Spotify Premium
 • Цената е нешто висока

Ние товариме единица

Како што посочивме на почетокот на прегледот, ќе разведеме единица од моделот ZIPP Mini меѓу сите читатели. За да учествувате, треба само да посетете ја нашата Фејсбук страница и твитајте. Секоја од акциите ќе ви даде поен за ждрепката ... па ако ги направите и двете, ќе имате двојни опции!
Нацрт за звучници ZIPP Mini

Заклучок за говорникот

ZIPP Mini е a високо препорачан уред за оние кои сакаат да слушаат квалитетен звук во вашиот дом или канцеларија. Неговата големина и содржаната тежина овозможуваат удобно преместување од една во друга просторија. Цената е нешто висока, но ако она што го барате е квалитетно, тогаш мора да го платите.

Фото галерија

Во следната галерија со фотографии ќе видите сите детали за звучникот ЗИПП Копенхаген.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.