Подкаст 11 × 41: Анализа на WWDC 2020

https://youtu.be/O5G6-AEOoXM

Apple денес презентираше iOs 14, iPadOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 и tvOS 14. Дали сакате да ги знаете сите новости што ни ги покажаа? Па, тука ги анализираме за да знаете што ве чека со овие нови ажурирања што наскоро ќе бидат на вашиот уред.

Покрај вестите и мислењата за новостите во неделата, ќе одговориме и на прашања од нашите слушатели. Twitterе имаме активен хаштаг # podcastapple во текот на целата недела на Твитер за да можете да нè прашате што сакате, дајте ни предлози или што и да ви падне на ум. Сомнежи, упатства, мислење и преглед на апликации, сè има место во овој дел што ќе го окупира последниот дел од нашиот подкаст и што сакаме да ни помагате да го правиме секоја недела.

Потсетуваме дека ако сакате да бидете дел од една од најголемите заедници на „Епл“ на шпански, внесете го нашиот телеграмски разговор (линк) каде што можете да дадете свое мислење, да поставувате прашања, да коментирате вести итн. И тука не наплатуваме за влез, ниту се однесуваме подобро кон вас ако плаќате. Ви препорачуваме претплатете се на iTunes en iVoox o en Spotify така што епизодите се преземаат автоматски штом се достапни. Дали сакате да го слушнете токму тука? Па, веднаш под вас го имате играчот да го стори тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.