Преглед на случајот со само мобилен Quattro Folio

преглед-quattro-folio-само-мобилен

Во моментов на пазарот можеме пронајдете голем број видови на футроли за нашиот iPhone. Сè зависи од тоа што сакаме да потрошиме. Имаме од класичните кинески футроли што можеме да ги најдеме од пет евра во продавницата пред нашата куќа, до кутии што надминуваат 100 евра и што ни овозможуваат да го подложиме нашиот уред на најтешките тестови покрај тоа што се отпорни на вода.

Но, ние исто така имаме различни формати. Од една страна, ги наоѓаме оние што ја покриваат само надворешноста на уредот, односно задниот дел, спречувајќи го нашиот уред да претрпи каква било штета што не принудува да поминеме низ продавницата на Apple. Од друга страна го наоѓаме типот на корици за книги кои станаа толку популарни веќе некое време за да бидат дел, што покрај тоа што го штити задниот дел на уредот, го штити и неговиот екран, идеално куќиште за најсмасните меѓу кои се наоѓам.

Преглед-quattro-folio-case-iphone-6-plus4 2

Но, исто така, овој вид на корици, не во сите модели, ни нудат можност за додавање на една или повеќе кредитни картички, наш документ за лична карта или непарен билет за да можеме да излеземе без да носиме дополнителни додатоци. Случај Just Mobile Quattro Folio Таа е идеална за она што ви го кажувам.

Случај Just Mobile Quattro Folio Направена е од високо квалитетна кожа со рачно изработена завршница, внатре наоѓаме постава на микрофибер за да го заштитиме нашиот екран во секое време од секаков вид абразивни елементи, оддел за додавање картичка, документ за лична карта, билети или визит карти.

Но, тоа исто така ни овозможува да го поставиме вклучениот уред за да може да гледаме секаков вид содржина без да мора да го поддржуваме нашиот уред некаде. Копчињата и пристапите до различните порти на iPhone се изложени така што многу е лесно да се пристапи до нив, особено ако имаме големи раце и случајот не пречи кога станува збор за поврзување на слушалките или кабелот за молња за полнење.

Карактеристики на случајот Quattro Folio

Завршено во високо квалитетна кожа

Преглед-quattro-folio-case-iphone-6-plus-1

Откако го користев капакот повеќе од две недели, морам да признаам дека она што го велат за квалитетот на кожата е сосема точно. Едвај наоѓам какви било знаци на влошување на капакот, нешто што се случува со многу случаи кои тврдат дека се изработени од вистинска кожа, но кои по еден ден употреба, почнуваат да пукаат и да се лупат по страните, потврдувајќи ги сомневањата за наводната користена кожа Во прилог на рачно изработените завршни работи на случајот Just Mobile Quattro Folio, тој ни нуди исклучителен изглед кој се издвојува над кој било друг уред.

Внатрешна постава на микрофибер

Микрофиберот што можеме да го најдеме во куќиштето, ни го пренесува спокојството што треба да бидеме во можност да му веруваме на нашиот телефон, без додавање на каков било вид заштита на екранот на телефонот, иако никогаш не боли.

Одделение за картички

Преглед-quattro-folio-case-iphone-6-plus4

Овој оддел за картички ни овозможува да додадеме наш документ за лична карта, кредитна картичка, визит карти или некој друг билет ако сакаме излезете само со копчињата и нашиот iPhone.

Функција без раце

Преглед-quattro-folio-case-iphone-6-plus5 2

На задниот дел на капакот има продолжение што ни овозможува трансформирајте го предниот капак во држач за да можеме удобно да уживаме во содржината на нашиот iPhone без да бараме точка за поддршка.

Лесен пристап до копчињата и врските

Преглед-quattro-folio-case-iphone-6-plus9 2

Сите се откриваат врските на нашиот iPhone и тие ни нудат лесен пристап до нив, така што никогаш нема да имаме потреба да го вадиме телефонот од куќиштето за да можеме да ги поврземе слушалките или да ги наполниме, како да се случува со сите случаи. Onlyе имаме потреба само да го отстраниме од куќиштето за темелно да го исчистиме нашиот уред.

Достапни бои

Случајот Just Mobile Quatto Folio е достапен само во црно.

Мерките

Овој случај има димензии од 14 х 7,5 х 1 см и тежина од само 48 грама.

компатибилност

Овој случај е достапен за iPhone 6 / 6 Плус и новите модели на iPhone 6s / 6s Plus.

цена

Цената на овој вид на корици, во зависност од нивниот квалитет, Обично е висока, но можете да уверите дека вреди. Во овој случај, цената на овој случај има две цени во зависност од моделот на iPhone. 44,95 евра. за моделите 6 и 6s y 49,95 евра за моделот плус. Навлаките може да ги купите директно во онлајн продавницата Just Mobile, каде што ќе ја најдете најдобрата цена.

Мислење на уредникот

Quattro Folio
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
44,95 a 49,95
 • 80%

 • Quattro Folio
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 97%
 • Издржливост
  Уредник: 97%
 • Завршува
  Уредник: 97%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите

 • Квалитет на материјалите
 • Завршува
 • Функција за поддршка
 • Тенкост на целината

Contras

 • Нешто висока цена, но тоа го компензира квалитетот на материјалите

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.