Прегледајте Sudio Regent: разноврсни слушалки со голема автономија по намалена цена

Судио Регент Јасно е дека во моментот слушалките што ги завземаат сите наслови се AirPods, новите безжични слушалки од Apple кои оставаат многу добар вкус во устата. Но AirPods се слушалки за во уво и не сите ги сакаме оние слушалки што треба добро да ги ставиме во увото или нема да уживаме во нивниот звук. За да бидам дома, отсекогаш претпочитав слушалки над ушите од различни причини, и во овој пост ќе зборуваме за Судио Регент, некои Слушалки со Bluetooth за оние кои не сакаат или можат да си го дозволат она што другите брендови бараат слушалки.

Содржина на кутијата Sudio Regent

Кутија со Судио Регент

Морам да признаам дека кутијата во која се наоѓаат Судио Регентите ме изненади засекогаш. Почнувајќи од неговата презентација и завршувајќи со тврд картон кој ја штити неговата содржина. Внатре, откако ќе го повлечеме јазичето за да ја отвориме фиоката, наоѓаме:

 • Слушалки Sudio Regent.
 • USB до микро USB кабел за полнење.
 • 3.5 mm кабел со двоен приклучок за физичко поврзување.
 • Документи / упатства.

USB-кабел за микро USB ќе ни овозможи да ги полниме слушалките постојано, што значи дека, за разлика од она што се случува со другите уреди со Bluetooth, можеме да слушаме музика во исто време кога ги вчитуваме. Можеби изгледа како незначителен детал, но имав и некои други во кои ова не беше можно и ми дава многу храброст да мора да чекам да се полнат слушалките за да ги користат.

Дизајн: мал, но привлечен

Со дизајнот морам да признаам дека сум донекаде посебен. Ако треба да бидам искрен Јас често го критикувам дизајнот на буквално секоја слушалка Гледам, освен Битс. Но, проблемот со Битс не е токму во неговиот дизајн, ако не (според мене) практично во сè друго.

„Судио-регентите“ имаат дизајн кој многу личи на слушалки што можеме да ги најдеме во секое студио снимање, со таа разлика што тие се малку помали. Системот со кој ќе ги прилагодиме на главата се состои од фиксна лента за глава и слушалки што се прицврстени на некои жици што ќе ја одредат големината на оваа лента за глава. Големината може да им се допадне на некои корисници, но мислам малку е мало.

Куќишта на Судио Регент Регентите „Судио“ се достапни на црно-бели бои, но имаме 4 достапни куќишта, покрај оној што е стандарден, што ќе ни овозможи да му дадеме повеќе личен шмек.

Квалитет на звук

Додуша, ова не е силната точка на овие слушалки, но сето тоа зависи од тоа со кој уред сакаме да го користиме. Ако ги користиме со iPhone, мојата единствена жалба е обемот, кои ја немаат целата моќ што би сакала да ја најдам. За мене, тоа е малку кратко, во момент кога не ги ценам многу сите нијанси што би сакал. Иако до сега не треба да биде тајна дека ми се допаѓа Метал, не е сè што слушам е бесмислено врескање; Голем дел од музиката што ја слушам е многу актуелна, што значи дека продукцијата е извонредна и сè мора да звучи добро. Затоа ми недостига малку повеќе енергија.

Кога најмногу ќе го забележиме недостаток на енергија ќе биде кога ќе ги поврземе со компјутер или друг помоќен уред. На мојот Mac, јачината на звукот ја одредуваат слушалките, така што тие не завршуваат изобличувачки, но имам и компјутер со Ubuntu каде што ги ставив на тест и, зголемувајќи ја јачината на звукот, тие прават изобличување.

Судио Регентите имаат Откажување на бучавата, нешто што, откако ќе го пробате, веќе не можете да живеете без него.

Автономија: тие нема да ве изневерат

Автономија Судио Регент

Можеби најдоброто нешто во врска со овие слушалки. Дека тие немаат моќ што може да ни ги уништи ушите има и свои позитивни работи, почнувајќи затоа што нема да ги оштетиме. Од друга страна, ние исто така можеме да слушаме музика подолго, до 24 часа употреба ветува Судио. Ако треба да бидам искрен, не знам дали е ова вистина или не затоа што го користам со денови и откако го наполнив целосно полнење, ми останува уште 50% батерија. Тоа е нешто што се цени, и не мора да бидеме свесни дека ги товариме постојано.

Контроли, копчиња и поставки

Дното на Судио Регент

Судио-регентите се многу едноставни слушалки и тоа се забележува при контролирање или поврзување со кој било вид на уред. На десната слушалка има три копчиња:

 • Зголемете ја јачината на звукот и напредувајте ја песната ако ја задржиме.
 • Помал волумен и одложување на песната ако ја задржиме.
 • Централно копче.

Средното копче е наменето вклучете / исклучете ги слушалките притискајќи го три секунди додека не трепка црвеното светло, започнете Bluetooth конекции ако го притиснеме 5 секунди додека не ја видиме сината светлина и повикај Сири притискајќи го двапати. Имајте на ум дека за да се повикате на Сири ќе биде потребно тој да биде достапен; Нема да можеме да го повикаме ако, како мене, го немаме активен на заклучениот екран, во тој случај ќе треба да го отклучиме iPhone за да можеме да го повикаме Siri.

Поврзувањето на овие слушалки со кој било уред е едноставно како и притиснете го централното копче 5 пати, одете во делот Bluetooth на уредот на кој сакаме да го поврземе и изберете го од таму. Нема што друго да се направи. Во случај на iPhone, ќе го контролираме неговиот волумен со страничните копчиња.

Заклучок

Лично, морам да признаам дека овие слушалки го оставија срцето поделено. Од една страна, би можеле да кажеме дека имаме работа со Plug & Play уред, т.е. неговата употреба е едноставна И, како уредите на Apple, тие работат надвор од кутијата. Тие исто така нудат многу добра автономија и ова ми овозможува да слушам музика кога и да ми треба, нешто што не можам со другите слушалки. Но, од друга страна имаме звук кој нема моќна точка И, ова е субјективно мислење, малку во длабочина.

Но, ние мора да цениме сè и цената на Sudio Regents е многу пониска на, на пример, AirPods. За време на овој Божиќ можеме да ги купиме за 129 € од нивната веб-страница, кои не се помалку од 50 € помалку од новите слушалки за во уво, важно е од Apple. Исто така, има цена околу 3 пати помалку од другите слушалки со познат бренд Bluetooth, кои, да се разбереме, не нудат многу подобар звук. Што повеќе, Користејќи го промотивниот код ACTUALIDADIPHONE ќе добиеме 15% попуст, па сега можеме да ги купиме овие слушалки од нејзината официјална веб-страница за 109,65 €. На крајот, секој треба да ги измери добрите и лошите страни на скала и да одлучи (но не сакам други чија марка започнува со Б).

Мислење на уредникот

Судио Регент
 • Оценка на уредникот
 • 3.5 ratingвезден рејтинг
129 a 200
 • 60%

 • Судио Регент
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 83%
 • Издржливост
  Уредник: 89%
 • Завршува
  Уредник: 84%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 87%
 • звук
  Уредник: 79%

Добрите

 • Тие не се мачат по неколкучасовна употреба
 • Мала и преклопна големина
 • Намалена цена
 • Вашата автономија

Contras

 • Звучи малку слабо
 • Неговата мала големина може да биде проблем сè додека не се навикнете
 • Потребна е USB порта за полнење

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.