Преглед на случајот Mophie Juice Pack Air за iPhone 6

La iPhone 6 батерија Сè уште е главната негативна точка на мобилниот на „Епл“ и иако можеме да ја игнорираме совети за зголемување на автономијата, Вистината е дека капацитетот на внатрешната батерија е тој што е и не можеме да очекуваме никакво чудо.

За случаи во кои автономијата на iPhone е недоволна за да се достигне крајот на денот, најдобро решение е да купите футрола како онаа Мофи сок Пак воздух дека покрај заштитата на уредот, тој вградува и своја внатрешна батерија од 2.750 mAh. Ние го тестиравме и ќе ви ги кажеме добрите и лошите страни на овој производ.

Mophie Juice Pack Air за iPhone 6, први впечатоци

Мофи Juус Пакет Воздух за iPhone 6

Неколку корици на Мофи веќе минаа низ моите раце и Воздушен пакет сокови за iPhone 6 не се смени многу од неговата варијанта на iPhone 5 / 5s. Производителот едноставно ја прилагоди формата на куќиштето за да се прилагодат на линиите на новиот мобилен Apple, но ништо повеќе.

Допирот на корицата останува карактеристика на Мофи, што е да се каже, на а мека пластика прилично пријатна на допир што исто така прави ефект на нелизгање. Веќе знаете дека iPhone 6 изгледа лизгав, така што со овој случај, тој проблем е решен иако е исто така точно дека оваа завршница е магнет за отпечатоци од прсти и нечистотија.

Мофи Juус Пакет Воздух за iPhone 6

Ниту системот за вметнување и отстранување на iPhone од куќиштето Mophie Juice Pack Air не е променет. Додатокот е поделен на два дела, нудејќи систем на шини преку кој паметниот телефон лесно се лизга, совршено одговарајќи и на ниво на конектори и копчиња. Мора да се каже дека внатрешноста на футролата исто така го има тој мек допир, така априори, не постои можност за гребење на алуминиумската кутија на iPhone кога се користи заедно со Mophie Juice Pack Air.

Мофи Juус Пакет Воздух за iPhone 6

На задната страна имаме копче што го активира систем за мерење на автономија заснован на четири LED диоди, секој што претставува 25% од товарот. Покрај нив има прекинувач кој ја активира или деактивира внатрешната батерија на Mophie Juice Pack Air.

Препорачувам да го оставите оневозможен и кога ќе видиме дека iPhone има околу 10-20% преостаната автономија, го лизгаме прекинувачот така што случајот започнува процес на полнење до достигнување на 100%.

Пристаниште за пакет сокови

За да завршиме со првичниот преглед на производот, можеме да видиме дека ако користиме iPhone 6 заедно со Mophie Juice Pack Air, ќе треба да користиме microUSB кабел за полнење или синхронизација на мобилниот и внатрешната батерија на куќиштето. Исто така, имаме можност за користење на Juice Pack Dock, основа за полнење на Mophie, која се продава одделно и што го надополнува терминалот преку два метални контакти.

Повеќе автономија за вашиот iPhone 6

Мофи Juус Пакет Воздух за iPhone 6

Сега да дојдеме до она што навистина те интересира,случајот Мофи вреди да се купи Воздушен пакет сокови за iPhone 6? Дали тоа носи многу поголема автономија на мобилниот Apple? Ајде да го видиме.

IPhone 6 има батерија од 1.810 mAh капацитет Како и секогаш, во зависност од употребата што ја правиме на мобилниот, тој ќе ни трае повеќе или помалку, но за жал, за многумина тоа е кратко или многу фер. Ова нè принудува да платиме мали трошоци штом видиме бесплатен USB-приклучок, дури и сигурно повеќе од еден носи преносен кабел за молња во својот паричник или приврзок за клучевиако".

На Дополнителни 2.750 mAh обезбедени од случајот Mophie Juice Pack Air не се глупости. Зборуваме за тоа како можеме да завршиме циклус на полнење до 100%, па дури и така, би ни останале уште 940 mAh за да наполниме уште 50% повеќе. Под претпоставка дека батеријата iPhone 6 трае еден ден, користејќи го овој случај можеме да ја зголемиме до 2,5 дена.

Мофи Juус Пакет Воздух за iPhone 6

Очигледно, оваа сметка е премногу едноставна и не зема предвид многу фактори што можат да ја променат, во добро и во лошо, целокупната автономија на мобилниот. Мофи посочува дека нејзиниот случај ја удвојува автономијата што ја нуди iPhone 6 Како стандард, сепак, во моите тестови овие вредности се удобно надминати.

Кога внатрешната батерија на куќиштето веќе нема капацитет, ние ќе ја користиме портата microUSB или приклучокот на компанијата за да започнеме со полнење. Стандардно приоритет е даден на полнење на iPhone а потоа и батеријата Mophie Juice Pack Air.

Негативната

Мофи Juус Пакет Воздух за iPhone 6

Како и сè во овој живот, секогаш има негативни точки Вреди да се напомене и во случајот со случајот Mophie Juice Pack Air не може да биде поинаку.

Имаме огромна батерија во куќиштето и како може да биде поинаку, ова ја нарушува мобилната преносливост. Додаваме скоро 100 грама тежина и неговите димензии стануваат 7,41 х 15,49 х 1,54 см во споредба со 6,7 х 13,81 х 0,69 см што ги има iPhone 6 без куќиште. И покрај ова, ракавот на Мофи е еден од најкомпактните во нејзината индустрија.

Мофи Juус Пакет Воздух за iPhone 6

Ова е адаптер (вклучен како стандард) што ќе треба да го користиме за слушалки со L конектор.

Друг негативен аспект е топлината. Веќе знаете дека додека ја полните батеријата, iPhone 6 има тенденција да станува жешко малку добро, таа топлина во џебот на панталоните не е многу пријатна, а исто така и нулното ладење што го има го влошува овој проблем. За да се избегне ова, најдобро е да го наполниме мобилниот во оние моменти кога го користиме или кога е на маса.

Ова е цената што треба да ја платите за да имате многу поголема автономија во iPhone 6.

Заклучоци

Мофи Juус Пакет Воздух за iPhone 6
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
127,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%

Добрите

 • Двојно ја зголемува автономијата на iPhone
 • Дизајн и завршувања

Contras

 • Многу лесно се валка
 • Топлината што се создава при полнење е вознемирувачка
 • цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Johnони хехехе dijo

  Со белата сум еден месец и заклучокот ми е поинаков.
  Јас секогаш го оставам iPhone-от да се полни, бидејќи ќе ја потрошам батеријата, да ја повлечам таа од куќиштето и со тоа мобилната батерија не троши циклуси на полнење. Белиот е сјаен, па затоа многу подобро издржува на триење, иако исто така се лизга повеќе.
  Делот за затворање е многу слабо дизајниран. Во претходниот модел имаше дупка за да може да се помести копчето за да се замолчи iPhone-от, но во овој тие ставија свое копче што „требаше да одговара“ при ставање на затворачот, но јас никогаш не сум успеал, така што секој време треба да го замолчам, мора да ја извадите бравата.
  Едвај се загрева при полнење, јас секогаш го носам во џебот од панталоните и слушам музика.
  Одлично купува ако не ви пречи тежината и димензиите. Во месецот што сум бил, само неколку дена ми снема батерија во случајот и се враќам дома со 100% на iPhone

 2.   Тер dijo

  Јас го имав и го вратив. Обемот и тежината што ги додава се неподносливи. IPhone е дизајниран да биде многу тенок и лесен, и одлично е да се чувствувате како што доаѓа. Кога ќе го ставите внатре во оваа работа, станува нешто многу поразлично. Јас не препорачувам ништо. Наместо тоа, јас предлагам, од иста марка, овој производ, кој доаѓа со интегриран кабел за молња, и кој постои во капацитети од 3000 и 5000 mAh:

  http://store.apple.com/es/product/HH132ZM/A/bater%C3%ADa-powerstation-plus-3x-con-conector-lightning-de-mophie

 3.   Јули dijo

  Здраво на сите, веќе добро ја познавам марката, го користев на мојот претходен iPhone (5s), на почетокот се сомневав како да го извлечам максимумот од тоа, во упатствата што ги внесува во кутијата препорачаа активирање на полнење откако мобилната батерија достигна 20%, го следев овој чекор неколку месеци, но потоа решив да пробам на друг начин, да го полнам iPhone до 100% и кутијата / батеријата до 100% и да го активирам од почеток, резултатот беше одлично, не знам воопшто го загреваше мобилниот (што ако се случило при активирање на полнењето кога има 20% од батеријата во мобилниот) и исто така не ја користел внатрешната батерија во текот на целиот ден, така што циклусите на полнење на мобилната батерија се намалуваат, со што се одложува целиот број на циклуси на полнење.
  Денес имам iphone 6 и не двоумете се да купите куќиште / батерија од мофи, (оној за iphone 5s и оној за iphone 6 се 120%), повторно бев изненаден откако го активирав овој случај на 08 : 00 часот наутро и тешко До 23 часот попладне, користете и Wi-Fi и 00G мрежи, јас не користам 3G бидејќи троши повеќе батерија отколку што ми треба и повеќе мобилни податоци исто така (пример: ако сакам да видам видео, но имам погрешен линк или не ми се допаѓа Ова, кога ќе одлучам да престанам да го гледам, евентуално со мрежата 4G, ова е веќе целосно испразнето, трошејќи ми ја квотата за податоци и очигледно и батеријата).
  Враќајќи се на потрошувачката на енергија, преземав од Wi-Fi мрежата, приближно 300 песни, оние што беа во мојот облачен облак и користев пораки на WhatsApp скоро цел ден, плус проверив Фејсбук и отворив неколку страници во сафари, беше уште една употреба Тоа е доволно за да се утврди колку е корисно, препорачувам исто така штити од удари и падови, 5-те беа зачувани неколку пати благодарение на ова куќиште / батерија и се надевам дека 6-те работи со иста среќа. Благодарен сум за 3.300 mah што ми ги дава мофи.

  Накратко, препорачувам да го полните вашиот iphone на 100%, да ја наполните вашата футрола / батерија до 100% и да ја активирате од почеток.

  п.с: црната е многу попрактична да се држи за рака, не се лизга лесно, белата е премногу лизгава, но многу поубава.

 4.   Ефрајн пенише горочица dijo

  Можам да ти кажам дека е .miarda ak, не работи како што објавуваат и НЕ е во согласност со гаранцијата, мојот повеќе не го наплаќа мојот iPhone. 6. Добивате легенда k не ја препознава дека не е оригинална од ажурирањето на 05 април 2016 година со само три месеци употреба на брендот мофи