Преглед на случај на Rearth Ringke Fusion iPhone

Фото 12-08-14 19 02 14 (копија)

Мојата борба со кутиите да го покријам iPhone и да го чувам од удари се чини дека никогаш не завршува. Кога мислам дека најдов капакот на моите соништа, по неколку месеци го открив тоа всушност ме досадува и ме прави тежок. Поаѓам од теоријата дека најдоброто куќиште за iPhone е да немате, бидејќи сензацијата што ни ја нуди кога сме „голи“ е радикално различна од она што можеме да го имаме со ставање на кој било вид покривка, какво и да е.

Откако користев a Spigen Neo Hybrid од кој бев многу задоволен, ми се скрши надворешната рамка (за жал). Јас разбирам дека овие рамки може да се купат одделно, но решив дека е време да се сменам. Отсекогаш го барав и фаќав оној капак што беше забележан што е можно помалку, но штити што е можно повеќе. И налетав на овој.

Предметниот случај е од марката Реарт и според она што можев да го видам на разни „страници“, тоа е добра марка. Избраниот модел е Рингке фузија Кристален поглед, бидејќи беше оној што најмалку го искривуваше она што е самиот iPhone и оној што го прилагоди токму тоа што го барав: дека помина незабележано и дека одговараше на своето име како заштитна футрола.

Предметниот случај доаѓа во мала картонска кутија каде што можеме да најдеме и други елементи, освен него. Овие елементи се: а мала картичка што може да се удвои како обележувач, Еден образец за да ги исечете нашите дизајни и на тој начин да може да ги стави во внатрешноста на обвивката и а заштитник на екранот Подарок.

Фото 12-08-14 18 55 50 (копија)

Во однос на предметниот случај, можете да го видите квалитетот веднаш штом ќе го допрете. Одлично се вклопува и дава чувство на робусност откако ќе се постави. И копчињата за јачина и намалување на јачината на звукот, како и за вклучување / исклучување тие имаат одличен допир. Очигледно, има доволно простор за да се поврзе молњата со футролата вклучена (иако се препорачува да не се прави тоа). Конечно, треба да се забележи дека обете страни на капакот се прирабнички, па ако го оставиме наопаку екранот нема да ја допира површината во кое било време, додека ако го оставиме свртен нагоре, делот од задната пластика нема да добие гребнатини.

За оние кои сте заинтересирани, насловната страница можете да ја добиете на Амазон, со гаранциите што ги нуди оваа платформа, ставајќи го името во пребарувачот или преку врската што ја оставам подолу. Цената на тоа се 14,99 € тоа без сомнение да, вреди за нив.

Купете го Rearth Ringke Fusion Crystal View


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Зек dijo

  Најдобрата кутија за iPhone е оваа. Три евра, тоа трае веќе две години, и не мора да шетате со брендови или апсурди од тој стил:

  http://m.ebay.es/itm?itemId=251306284892

 2.   Јосечал (@josechal) dijo

  многу добра корица, ми се допаѓа како изгледа. Неодамна купив браник во продавницата „Епл“ во ЛА Кањада, поточно овој http://store.apple.com/es/product/HFC82ZM/A/power-support-flat-bumper-case-for-iphone-5s?fnode=47

  Го обожавам распоредот и тој ги крие копчињата за јачина на звук и дома.

  1.    AbGabriel ༒ Ortega (@gabrielort) dijo

   Овој браник е брутален! Но, јас секогаш користев елемент случај и spigen!

 3.   јосерост dijo

  Го имам со месеци, ми се чини спектакуларно, единственото лошо е што секогаш добива прашина, а тоа предизвикува обележување на некои точки, остатокот е најдискретниот случај што го имав.

 4.   Руј dijo

  Изгледа многу како Спиген ... Имам еден и изгледа вака.