Преглед на кожната кутија AluFrame за iPhone 6 од Just Mobile

Сите корисници на „Ајфон“ се согласуваат дека е срамота да мора да се стави капак за да се заштити нашиот паметен телефон, што не ни дозволува да уживаме во неговиот допир и неговиот дизајн. Но, практично, сите ние го заштитуваме својот терминал. Изборот помеѓу дизајнот и заштитата е донекаде комплициран, но во случајот што ви го прикажуваме денес од Just Mobile не е проблем, бидејќи AluFrame Leather за iPhone 6 спојува сè што е потребно за да го заштитиме нашиот паметен телефон без да се откажеме од прекрасен дизајн, дури ни на допир на алуминиум во наши раце.

Алуфрам-кожа-14

Достапно во различни бои (сина, црна, розова, беж и сива), AluFrame Leather за iPhone 6 е дводелна кутија што совршено комбинира амортизација на нејзината внатрешна кутија TPU со отпорноста на алуминиумот на рамката и додајте допир на часот со грбот во вистинска кожа затемнет во бојата по ваш избор.

Алуфрам-кожа-12

Во прилог на обезбедување на заштита на вашиот уред благодарение на двете парчиња, Just Mobile ја олесни инсталацијата на случајот. Заборавете на шрафцигерите што треба да ги стават другите алуминиумски футроли бидејќи инсталацијата на AluFrame Leather не може да биде полесна или неспокојот. Прво го ставате вашиот iPhone 6 во куќиштето TPU што се вклопува како ракавица, а потоа во алуминиумската рамка. Влегува толку лесно што се чини дека рамката може да падне во секое време, но по неколкудневна употреба ве уверувам дека тоа нема да се случи.

Алуфрам-кожа-01

Друг проблем што обично го имаат овие случаи е што не дозволуваат нормален пристап до слушалките или приклучоците за молња, но како што можете да видите на сликите, алуминиумската рамка е толку тенка, а отворите толку широки што Нема да ви треба никаков вид адаптер за да ги прикачите вашите омилени слушалки на вашиот iPhone.

Алуфрам-кожа-02

Пристапот до прекинувачот за вибратори е исто така широк, така што можете удобно да го активирате и копчињата за јачина на звук и надолу, како и копчето за напојување Тие се исто така завршени во алуминиум и нивната пулсација е прецизна и пријатна.

Алуфрам-кожа-11

На задната страна, покрај задниот дел од кожа од напа, што му дава спектакуларен допир и во кој едвај можеме да го откриеме логото на Just Mobile од долната десна страна, ќе најдеме отвор за камерата и блиц со црна рамка што ќе избегне да има проблеми со фотографии со активиран блиц.

Алуфрам-кожа-03

Друга предност на случајот во однос на другите слични е што алуминиумскиот раб е одделен од предниот дел на iPhone, што ви овозможува бестрашно да поставите кој било заштитник на екранот бидејќи не постои ризик да се подигне поради рамката. Како што можете да видите на сликата, разделбата е очигледна, но нема празнини бидејќи просторот го пополнува мекото TPU на внатрешниот капак.

Алуфрам-кожа-10

Затоа се соочуваме со „премиум“ случај за дизајн, завршни работи и материјали, но кој не заборава да го заштити вашиот терминал и чија цена е повисока од онаа на другите конвенционални случаи, но без воопшто да се претерува. Во зависност од бојата што ја одбравте, можете да ги најдете на Амазон од 35 € продадено директно од Just Mobile и исто така ако сте премиум клиент со вклучени трошоци за испорака.

Мислење на уредникот

Кожа AluFrame
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
35 a 39
 • 80%

 • Кожа AluFrame
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%

Добрите

 • Внимателен дизајн
 • Квалитетни материјали
 • Соодветна заштита
 • Светлина

Contras

 • цена
 • Не постои за iPhone 6 Plus

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.