Ние ги тестиравме слушалките за Bluetooth audiomax HB-8A

Слушалки Audiomax HB-8A

Кога бараме слушалки за уши со поврзување со Bluetooth, цените се зголемуваат. Престижните брендови значително ја зголемуваат цената на производите со овие карактеристики, иако за среќа, на пазарот се појавуваат се повеќе и повеќе алтернативи како на пр. слушалки со аудиомакс HB-8A.

Веројатно никогаш не сте чуле за овој бренд, но вистината е дека нивните производи добиваат добри критики па ништо подобро од тестирање за да донесеме свои заклучоци.

Аудиомакс за unboxing HB-8A

Пакувањето на слушалките со аудиомакс HB-8A е едноставно, иако е внатре ќе најдеме се што ви треба со цел да се извлече максимум од овие кациги:

 • Слушалки со аудиомакс HB-4.0A Bluetooth 8
 • Случај
 • MicroUSB кабел за полнење
 • Помошен кабел заснован на приклучок од 3,5 мм
 • Инструкции

Детал е дека капакот е вклучен бидејќи благодарение на тоа можеме безбедно да ги чуваме и да спречиме да станат прашливи, гребење итн.

Дизајн

Шлемови Audiomax HB-8A

Овие слушалки на уво ја ставаат настрана сегашната колоризам и се обложуваат на а трезен и елегантен дизајн, мешајќи полиран алуминиум со црни влошки со великодушна големина, нешто што ќе го цениме кога ќе поминеме неколку часа со нив на главата.

Да, аудиомакс HB-8A тие се многу удобни. Лентата за глава не врши прекумерен притисок врз нашата глава, иако совршено се држи. Влошките совршено го собираат целото наше уво и исто така нудат процент на изолација од надворешен шум (нема технологија за поништување на бучава).

Кога станува збор за складирање на слушалките, можеме преклопете ги во ракавот и да го намалат просторот што го зафаќаат. Механизмот за преклопување ме збунува и е дека звучи прилично силен тресок како да има пластично јазиче што ја одделува преклопената позиција од нормалната. Квалитетот на изградбата е добар, па се надевам дека системот нема да претставува никакви проблеми во иднина.

Квалитет на звук

аудиомакс hb-8a

Отсекогаш сум бил неволно да го користам Bluetooth за слушање музика. Губењето на квалитетот е евидентно пред аудио приклучокот или другите жични врски, без да се заборават можните пречки кога ќе излеземе надвор од опсегот што го покрива ова поврзување (максимум 10 метри).

Аудиомакс HB-8A позитивно ме изненади кога станува збор за квалитетот на звукот. Јас сум прилично возбуден околу слушалките и малкумина се оние модели што ми се допаѓаат, сепак, овие нудат прилично избалансиран звук помеѓу фреквенциите, така што никој од нив не се издвојува над останатите. Басот е дупнати иако му недостига длабочина, а средните и високите фреквенции се чисти, без нарушувања дури и кога се тресеме со поголем волумен од нормалното.

Автономија

аудиомакс hb-8a

Производителот на овие Bluetooth кациги ветува а автономија до 19 часа и тоа го прави, стои на вредност над вообичаениот просек. Да се ​​биде од типот на уво ни овозможи да воведеме батерија со дарежливи димензии и ако на ова ја додадеме и малата потрошувачка на протоколот Bluetooth 4.0, ќе го добиеме овој извонреден век на траење на батеријата.

За полнење на аудиомакс HB-8A ќе мора да прибегнеме кон кабелот microUSB што доаѓа стандардно. Ако останеме без батерија, друга опција да продолжиме да ги користиме е да се прибегнеме 3,5 мм аудио приклучок а со тоа тие ќе станат традиционални кабелски слушалки.

Други детали

аудиомакс hb-8a

За да завршите со анализа на аудиомакс HB-8A, едноставно потенцирајте дека благодарение на поврзувањето со Bluetooth, можеме користете ги како слободни раце.

На десната слушалка има копче за одговарање на повици и уште две со кои можеме да ја контролираме јачината на звукот на репродукција на музика.

Заклучоци

аудиомакс hb-8a

За цена од 69,99 евра, слушалките audiomax hb-8a тие се многу препорачана опција Ако она што го барате е да слушате музика без кабли, со избалансиран квалитет на звукот и со најголема можна удобност, сето тоа без да го оставите вашиот паричник празен. Ме убедија и секако, тие се чекор над другите многу поскапи слушалки, но од реномирани брендови.

аудиомакс HB-8A
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
69,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 75%
 • Завршува
  Уредник: 75%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите

 • Удобност
 • Автономија
 • Квалитет на звук
 • цена

Contras

 • Сомнителен квалитетен механизам за преклопување

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.