Преглед на кожената кутија Муџјо за iPhone 6s Plus

Муџо-кожа-случај-08

Мислам дека има малку сопственици на iPhone кои не мислат дека бидејќи нивниот смартфон е поубав, тој е целосно „гол“. Но, мислам дека има и малку, дури и помалку, кои ризикуваат да го земат тоа на тој начин. Алуминиумската завршница и дизајнот на iPhone се спектакуларни, но исто така е неверојатно колку ви се лизга од рацете. Затоа е вообичаено да се додаде обвивка за да се заштити, и ако можете да го одржите тој премиум дизајн, тогаш сè подобро. И за ова, ништо посоодветно од кожна футрола како онаа што Mujjo ни ја нуди со моделот Mujjo Leather Case.. Достапни за iPhone 6 / 6s и 6 / 6s Plus, успеавме да го тестираме второто и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Муџо-кожа-случај-06

После неколку искуства со кожни навлаки, мојот заклучок отсекогаш бил ист: тие се убави, допирот е фантастичен, но наскоро завршуваат расипувачки. Тие обично не се многу отпорни футроли и завршуваат со деформација поради карактеристиките на материјалот, некои дури и не се вклопуваат добро на iPhone, како што ми се случи со оригиналната кутија на Apple. Овој кожен предмет Муџјо го нема тој проблем, бидејќи го комбинира надворешниот кожен капак со внатрешната поликарбонатна структура., што му дава прецизна отпорност за да го заштити вашиот iPhone и, исто така, да не се деформира со текот на времето.

Муџо-кожа-случај-03

Оваа поликарбонатна структура е тешко видлива со iPhone поставен во куќиштето, забележувајќи се само на рабовите на куќиштето, токму делот што страда најмногу со секојдневна употреба. Внатрешноста е кадифена за да го заштити алуминиумот на нашиот скапоцен телефон. Достапни во две бои (црна и бела), обете се изработени од најквалитетна кожа и обоени со растителни бои.. Ова ќе предизвика промена на бојата на капакот со употреба, давајќи му единствен персонализиран допир што исто така ќе додаде на патината што кожата ќе ја добие во областите со најголемо триење.

Муџо-кожа-случај-09

Очигледно, куќиштето ги има потребните процепи за пристап до сите копчиња, приклучоци и за камерата и блицот да работат совршено. И сето тоа во случај што не го прави уредот премногу дебел, како што може да се случи со други слични модели, како што се оние со држач за картичка., нешто многу ценето од многумина, но гнасно од други, така што секој може да го има само потребното за да го заштити својот iPhone.

Муџо-кожа-случај-02

Кожата од Муџјо е достапна во Веб-страница на Муџо за 39,95 € (модел на iPhone 6 / 6s) и 44,95 € (модел iPhone 6 / 6s Plus), без оглед на бојата што ќе ја изберете од двете достапни.

Мислење на уредникот

Кожено куќиште Муџо
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
39,95 a 44,95
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Кожа со висок квалитет
 • Финиш од прва класа
 • Заштита од поликарбонат
 • Засилена структура што спречува деформација
 • Светлина

Contras

 • цена

Галерија со слики

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   диего уриел dijo

  однос на

  Дали ќе знаете дали тие испраќаат до Мексико?

  1.    Луис Падилја dijo

   Во нивната продавница тие ви дозволуваат да ја изберете таа земја за испорака, па претпоставувам дека тоа го прават.