Официјално објавен предизвик за активност за Apple Watch

Womenени Јаболко

Apple на својата веб-страница штотуку официјално го потврди предизвикот на Apple Watch за одбележување на Меѓународниот ден на жената. Во овој случај, на 8 март, корисниците на паметни часовници кои сакаат да го постигнат овој предизвик мора да го завршат прошетка, трчање или тренинг со инвалидска количка од 20 минути или повеќе.

Како и секогаш што се случува во овие предизвици, единствениот ден да се постигне целта е 8 март, па ако сте од оние што сакаат да земат ексклузивен беџ за активност и анимирани налепници за апликациите за пораки, треба да бидете будни.

Постојат неколку предизвици за активност што видовме активирани на Apple Watch, во овој случај оној на Меѓународниот ден на жената Во моментов не се појавува на часовникот, но сигурно ќе го стори тоа во следните неколку часа. Предизвиците на активностите служат да ги мотивираат сите оние луѓе кои не се многу активни во однос на вежбањето, па затоа е многу добра иницијатива за корисниците. Во овој случај, како што секогаш се случува, тоа додава на личните месечни предизвици што веќе ги имаме активни.

Покрај тоа, компанијата ќе биде домаќин на специјална серија Денес на сесиите на Apple наречена „Тие создаваат“. Во ова серија од повеќе од 5.000 нови сесии Фирмата сака да им даде можност да уживаат во креативноста на некои од најважните жени во светот со курсеви за фотографија, дизајн, технологија, финансии, музика и филм. Уметничката Аурелија Дуранд, е креаторот на дизајнот што го имаме во горниот дел од статијата, а таа самата ќе предава уметничка студија со iPad во продавницата на Шанзелизе во Епл на 7 март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Дејвид dijo

    Нема знаци на предизвик заклучно со 8/3/2020