Преземете ги новите позадини за iOS 14.2 и iPhone 12

Верзии на IOS Тие се случуваат, и покрај фактот дека теоретски новиот iPhone 12 ќе пристигне со инсталиран iOS 14.1, компанијата Купертино веќе работи на iOS 14.2 кој е во фаза Бета и многу корисници на нашиот телеграмски канал веќе работат на тоа се користат.

Но, сега она што нè интересира е да ви донесеме новости. Ви ги оставаме сите нови позадини на iOS 14.2 што ќе стигнат до идниот iPhone 12 за да можете да ги преземете и користете ги пред некој друг, погледнете ги овие прекрасни идеи за нашиот екран што ги предлага Apple.

Започнуваме со две реални фотографии, во кои ќе се прикажува „пустината“, и преку ден и во текот на ноќта, нешто што е присутно во сите нови позадини на iOS, многу фокусирано на неговиот „нов“ мрачен режим. Во меѓувреме. Со преземање на нив сами наместо интеграција, Нема да можеме да видиме како позадината ја менува бојата помеѓу денот и ноќта, нешто што можеме да го сториме кога ќе пристигне iOS 14.2 и трајно да ја инсталираме. Можеби изгледа глупаво, но овие „интерактивни“ позадини се многу интересни за да ни создадат чувство дека нашиот iPhone се менува во текот на денот.

Преку 9to5Mac овие средства можеме да ги преземеме во висока резолуција бидејќи се хостирани на нивниот сервер. Едноставно, треба да кликнете на врската што ја оставивме на врвот, ќе се отвори галерија со слики и ќе можете да лизгате лево и десно додека не ја пронајдете саканата позадина. Ако долго притискаме на нашиот iPhone, тоа ќе ни даде можност да ја зачуваме фотографијата. За подоцна да го доделите во позадина, знаете дека можеме да одиме Поставки> Позадина или директно од апликацијата Фотографии во менито за споделување можеме да ја избереме опцијата за доделување позадина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.