Преземете ги позадините за WWDC за вашиот iPhone

Ние сме само неколку часа од главниот Apple во почетокот на Сан Хозе, Мекенери Конвенциски центар, и не можеме да чекаме многу подолго. Apple има сè подготвено за оние кои сакаат и можат да го следат главниот во живо денес, како и Во Актуалидад iPhone сме подготвени да ја емитуваме презентацијата директно и на шпански јазик.

Пред да започнеме, можеме да добиеме малку атмосфера и што подобар начин да го направиме тоа отколку со различните тапети што ги имаме на располагање за настанот за нашиот iPhone. По скокот, оставиме неколку за различните модели на iPhone, од 6 до сегашниот iPhone X, преземете го оној кој најмногу ви се допаѓа потполно бесплатно.

Позадини за различни модели на iPhone Тие се следниве:

Ya ние навистина сакаме да се подигне главниот Apple и замислуваме дека бројот на развивачи и специјализирани медиуми раселени во Мекенери Конвенционален центар Тие исто така ќе сакаат да започнат. Вести во различниот оперативен систем, повеќе од можна најава за продажба на HomePod во други земји (Франција, Канада и Германија) и некое изненадување во однос на хардверот може да паднат попладнево. Во меѓувреме, можеме да го персонализираме нашиот iPhone со оваа серија позадини специјално дизајнирани за нас и со различни модели, така што нашиот iPhone може да ја дише атмосферата на овогодинешниот WWDC токму сега.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.